Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB ülkeleri yurt dışı seyahatler için acele etmiyor!

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin çoğu koronavirüs salgınından kaynaklı kısıtlamaları hafifletmek ve seyahat özgürlükleri için acele etmiyor.

  • Reklam
AB ülkeleri yurt dışı seyahatler için acele etmiyor!
20 Şubat 2021 - 13:41
Reklam
AB üyesi ülkeler pandeminin bir sonraki dalgasından yavaş yavaş çıkmak için planlar yapıyor.

19 Şubat'ta yaptığı açıklamada kısıtlamaları kaldırmak ve seyahat serbestisi için çok erken olduğunu söyleyen Fransız Sağlık Bakanı kısıtlamaları hafifletmenin gelecekte daha sert önlemlerin alınma riskini artıracağını söylerken ülkede tüm restoranlar, barlar, tiyatrolar ve müzeler kapalı.


Bununla birlikte yetkililer ülkede normal bir hayata dönmek için yavaş ve temkinli adımlar atarak yaz festivallerinin 5 bin kişilik katılımcı ve seyirci sınırlamasıyla salonlarda ve sokakta düzenlenmesine izin verdi.


Bir diğer AB üyesi ülke olan Almanya'nın özellikle seyahatlerde kısıtlamaları kaldırma konusunda acelesi yok. Hükümet tarafından yapılan açıklamayla mevcut tedbirler en az 7 Mart'a kadar uzatıldı. Almanların da özellikle yurt dışı seyahatlere çıkıp çıkamayacakları konusu henüz netleşmiş değil.


İngiltere de alınan zorlu önlemlerden çıkma planına henüz karar verebilmiş değil. Başbakan Boris Johnson İngiltere'deki kısıtlamaların kaldırılması için başlayacak olan yol haritasını önümüzdeki günlerde açıklayacak. Ancak İngilizlerin önümüzdeki sezon yurt içi ve yurt dışı seyahat etmelerine izin verilip verilmeyeceği henüz belli değil.

Birleşik Krallık'ın diğer üç bölgesinde İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'da Paskalya tatilinde seyahat edilmemesi yönünde karar alındı. 

İspanya'da, yerel Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs salgınına karşı daha dikkatli olunması ve özellikle yurt dışı seyahatlerden kaçınılması çağrısı yapmasına rağmen, bazı bölgelerde normalleşme yönünde adımlar atılmaya başladı. Örneğin Madrid'de sabah 11'den itibaren barlar ve restoranlar saat 21'e kadar ziyaretçi kabul edebilecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • NADIR
    1 yıl önce
    Saçma bir uygulama virüs de her yeri açacaksın seyahat yasak.... alman veya Ab vatandaslarinin Antalya ya tatile gelmesi serbest biz Ab seyahatlerimiz yasak.. insan ayrimciligindan baska bir sey degil bu. YETER Artık yılardır yaptıkları insan dışı baski.... Zaten vize veriyorsun... testleri istiyorsun hala yasak nedir yahu? Her yer acik olacak otel, Cafe seyahat edince ki o kadar sıkı önlemlerle virüs buluşacak. Hadi ordan... bırakın artık 10 yil sürse napacaksiniz. ITALYA veya İSPANYA gibi yalnız bırakırlar nerde Ab Birliği mi kaldı. AB pasaportu seyahatbetmekte ozgur ama bize gelince DUR... Madem öyle Ab pasaportlilarida gezmesin. Sert tedbir alacakmış mis mis.... yalanlara tok insanlar ... bırakın da finansal sıkıntıdan batmasın şirketler.... rahat bırakın...