Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Abbas Güçlü: ''100 milyon turist bu şartlarda hayal''

Milliyet Gazetesi yazarlarından Abbas Güçlü bugünkü yazısında yaklaşan yarı tatili ve Türkiye'nin turizm hedefleriyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

Abbas Güçlü: ''100 milyon turist bu şartlarda hayal''
12 Ocak 2020 - 10:36
Reklam

Milliyet Gazetesi yazarlarından Abbas Güçlü bugünkü yazısında yaklaşan yarı tatili ve Türkiye'nin turizm hedefleriyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

 

Seyahat acentalarının  yurt içi ve yurt dışında yüzlerce seçenek sunduğunu ancak özellikle uçak bilet fiyatlarının bu dönemde yükseldiğine dikkat çeken Güçlü yazısında Türkiye'nin 100 milyon turist hedefiyle ilgili olarak şunları belirtti:


''100 milyon turist hayali

Turizme yön verenlerin aklı nihayet yattı ki, 100 milyon turistten bahsetmeye başladılar. Peki, bu yönde bir hazırlık var mı? Örneğin, sektöre kalifiye eleman yetiştirmek için bir çaba söz konusu mu?

Evet demek mümkün değil

100 milyon turist için yüzlerce, hatta binlerce turizm lisesi açılması gerekir. Peki, açılıyor mu? Hayır.

 

Farklı yabancı dillerde eğitim veriyorlar mı? Hayır. Mutfaktan eğlenceye, SPA’dan deniz sporlarına, kültür turlarından termal turizme eleman yetiştiriliyor mu? Hayır, hayır, hayır!..Keşke, her şey bir plan, program çerçevesinde gerçekleşse ama nerede...''

Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ekrem eskimiş
  6 ay önce
  15milyon turistle rekora koşan İstanbulʹda zengin turist İstanbul Büyükşehir Belediyesiʹnin engeline takıldı. İstanbulʹda en iyi otellerde konaklayan ve en lüks restoranlarda yemek yiyen zengin turist; iyi bir araca binmek istediğinde İBB engeliyle karşı karşıya kalıyor. 9 1 olarak nitelenen ve Ulaştırma Bakanlığıʹndan D2 belgesi alan araçlar İBB tarafından verilmeyen belge nedeniyle yolda kalıyor. 700 ARAÇ BAĞLANDI TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım verilmeyen yol belgesi nedeniyle bugüne kadar 700 aracın bağlandığını belirterek ˮHer bir araç 5 bin TL ceza yedi ayrıca 60 gün trafikten men edildi. Bunun faturası 50 milyon TL. İBBʹnin yol taşımacılık belgesi vermediği için yaşattığı bu durum hem ülke ekonomisine hem de turizm sektörüne ciddi darbe vuruyorˮ dedi. Ankara İzmir gibi büyükşehir belediyelerinde Ulaştırma Bakanlığıʹndan D2 belgesi alan araçlar için ˮYol taşımacılık belgesine gerek yokturˮ kararı verildiğine dikkat çeken Yıldırım ˮBu karar emsal teşkil eder ancak İBB için etmiyor. Belgeyi vermiyorˮ diye konuştu.
 • Ekrem
  6 ay önce
  Sayın yazar mız İSTANBUL ibb ve emyet valli ve istanbul yeni havalimanında gelen türizm zorunlu şartlar türizm istanbul da ve turkede bitiyor bunu de kalama almanız rica ediyoruz türizm ajandalar yerinde istanbul havalimanlarda lüks taksi bulunana türist turlarına çıkıyorlar taksiciler kooperatif başkanı ve ibb belediyesi istanbul havalimanları sorumlusu emyet vali bunlar bir olmuşlar turizm ajandaları bitirmek üzere çok ajandalar kapatmak durumdalar