Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ABD'den 7 ülke için daha 'seyahat edilmesi çok riskli' uyarısı!

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından vaka sayılarının artması nedeniyle 7 ülke daha seyahat edilmemesi gereken destinasyonlar listesine eklendi.

  • Reklam
ABD'den 7 ülke için daha 'seyahat edilmesi çok riskli' uyarısı!
09 Şubat 2022 - 04:18
Reklam
Koronavirüs salgınının en şiddetli yayılma gösterdiği 7 ülkeyle birlikte dünyanın 134 ülkesini Kategori 4 seviyesine alarak koyu kırmızı renkle işaretleyen CDC'nin seyahat için güvenli olmadığını belirttiği tavsiye listesi, 26 Kasım 2021'de Dünya Sağlık Örgütü'nün Omicron'u endişe verici bir varyant ilan etmesinden bu yana ilk defa dünyadaki uçuş destinasyonlarının yarısından fazlasını kapsar hale geldi.

CDC'nin internet sayfasında Omicron vakalarının hızla yayılması nedeniyle Japonya, Küba, Ermenistan, İsrail, Libya, Umman ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti ABD vatandaşları için seyahat edilmesi tehlikeli uçuş noktaları listesine eklenirken ABD vatandaşlarının, tam aşılı olsalar bile söz konusu listedeki destinasyonlara seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye edildi.


CDC tarafından son 28 gün içinde her 100 bin kişide 500'den fazla koronavirüs vakası görülen ülke ve bölgeler salgının en şiddetli yayılma gösterdiği yer anlamında Kategori 4 listesine alınıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum