Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Acentasız turizm dönemi bitiyor

Turizm Bakanlığı ile KITSAB tarafından gerçekleştirilen toplantıda kaçak seyahat acentalarının önüne geçilmesi için heyet kurulması kararı alındı.

  • Reklam
Acentasız turizm dönemi bitiyor
08 Şubat 2020 - 10:54
Reklam

Turizm Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) tarafından gerçekleştirilen toplantıda kaçak seyahat acentalarının önüne geçilmesi için heyet kurulması kararı alındı.

 

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan KITSAB Kaçak Acenta Faaliyetlerini Denetleme ve Engelleme Kurulu Başkanı Andaç Özaydınlık, yıllardır kaçak seyahat acentası faaliyeti yapan kişilerin bulunduğunu ve bu kişilerin gün geçtikçe arttığını belirtti. Bundan sonraki dönemde kaçak seyahat acentası faaliyeti yürüten şahıs, kurum ve kuruluşlara karşı ciddi denetim ve ceza geleceğine dikkat çeken Özaydınlık, KITSAB, bakanlık ve polisin işbirliği yaparak bu durumu engelleyeceğini dile getirdi.

 

Kaçak seyahat acentası faaliyeti yürüten kişilerin sayısının gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Özaydınlık, bunun sonucunda acentalar olarak hem işlerini kaybettiklerini hem de yolcunun güvensiz tur ayarladığını ifade etti.

 

KITSAB’ın denetim yapma yetkisinin olmadığından dolayı bakanlık ve KITSAB’ın ortak hareket edeceğini söyleyen Özaydınlık, bakanlığın ve kendilerinin yaptırım yetkisinin olmadığı için yaptırımı da polisin yapacağını belirtti. Kara sınır kapılarının ve yurtdışı turlarının hepsinin denetleneceğini ifade eden Özaydınlık, bundan sonra kesinlikle acentasız hiçbir organizasyonun yapılamayacağını vurguladı. Seyahat acentası olabilmek için KITSAB’a üye olmak gerektiğini ifade eden Özaydınlık, söz konusu durumun KITSAB’ın ve bakanlığın birinci yasası olduğunu belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum