Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Airbnb villa, lüks ev ve şato da kiralayacak

Tatilcilere otellere alternatif olarak ev kiralama seçeneği sunan Airbnb, lüks ev, şato ve villalardan oluşan 2 bin yeni mülkü de portföyüne ekledi.

  • Reklam
Airbnb villa, lüks ev ve şato da kiralayacak
15 Temmuz 2019 - 16:21
Reklam

Tatilcilere otellere alternatif olarak ev kiralama seçeneği sunan Airbnb, lüks ev, şato ve villalardan oluşan 2 bin yeni mülkü de portföyüne ekledi. Airbnb yönetiminin bu girişimle portföyüne ultra zengin turistleri de katarak hizmet ve içeriğini genişletmeyi hedeflediği belirtiliyor.

 

Yaklaşık 10 yıl önce hizmet vermeye başladığında, seyahat eden düşük bütçeli gezginleri hedefleyen, onlara, kanepe veya boş odalarda ucuz konaklama imkanı sunan Airbnb, müşteri kitlesini genişletmeye odaklandı. Airbnb yönetimi hizmetlerini, şimdi lüks otellerdeki odalardan daha lüks ve pahalı evleri de içerecek şekilde genişletiyor.

 

Portföye yeni katılan ultra lüks 2 bin mülk arasında Ortaçağ kalelerinden şatolara, villalardan lüks evlere kadar geniş yelpazede ev seçenekleri bulunuyor. Bu hizmetin adı ise Airbnb Luxe olarak belirlendi. Airbnb’nin tepe yöneticisi ve kurucu ortağı Brian Chesky, The New York Times’a verdiği röportajda “Her gezgin için bir ürüne sahip olma konusunda genel bir stratejimiz var. Airbnb Luxe, lüks arayanların taleplerini karşılayacak” dedi.

 

Airbnb Luxe, 2017 yılında yaklaşık 300 milyon dolara Kanadalı Luxury Retreats’ın satın alınması ve markalaşmasıyla oluştu. Marka, Airbnb’in lüks alanda hizmet verecek ilk markası olsa da, yaklaşık 2 yıl önce Airbnb şemsiyesi altına katıldı. Airbnb yönetiminin, yeni markalarının lüks alanda kendilerine büyük avantaj sağlayacağına inanıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum