Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Alman hükümetinden yeni yurt dışı seyahat açıklaması!

Almanya'da hükümet yaklaşan paskalya tatili öncesinde salgın nedeniyle yurt dışına turistik seyahatlerden kaçınılması çağrısı yaptı.

Reklam
Alman hükümetinden yeni yurt dışı seyahat açıklaması!
15 Mart 2021 - 23:01
Reklam
Almanya’da salgınla mücadeleden sorumlu Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) İspanya’nın Mallorca adasını risk bölgesi listesinden çıkarmasından sonra adaya yönelik rezervasyonların patlaması üzerine federal hükümet koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışına turistik seyahatten kaçınılması çağrısında bulundu.

Berlin’de yaptığı açıklamada çağrının kesinlikle gerekli olmayan seyahatlerden feragat edilmesine yönelik olduğunu açıklayan Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert'ten sonra Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Adebahr'dan da seyahat uyarısı olmamasının seyahat edilmesi için bir davet olmadığını, ancak kararı herkesin kendisinin vereceğini açıkladı.

Geçtiğimiz cuma günü Almanya'da hükümet tarafından Mallorca adası, İspanya’nın bazı bölgeleri, İspanya, Portekiz ve Danimarka risk bölgesi listesinden çıkarılmış ve Dışişleri Bakanlığı’nın bu bölgeler için koyduğu seyahat uyarısı da kalkmıştı.


Buna göre İspanya’da Almanların en fazla tatil yaptığı bölgelerden biri olan Mallorca adasından dönüşte test ve karantina zorunluluğu kalkmış oldu. Ancak İspanya'ya tatile giderken negatif test sonucu ibraz etmek gerekiyor.


Paskalya tatili öncesi rezervasyon patlaması


Hükümetin açıklamasından sonra Mallorca rezervasyonlarında patlama yaşanırken Eurowings havayolu adaya 300 ek sefer koyduğu bildirildi. İki hafta sonra çoğu eyalette başlayacak olan Paskalya tatili öncesinde TUI’nin adadaki otellerini gelecek hafta sonu açacağı belirtiliyor.

Bir bölge için seyahat uyarısı ya da risk bölgesi kapmasında olmaması için yedi günlük yeni vaka sayısının 100 bin vakada 50'yi geçmemesi gerekirken İspanya'nın Balear adalarında bu rakamın 21,3 düzeyinde olduğu bildirildi.

Vaka sayılarının artmaya devam ettiği Almanya'da RKI son 24 saatte 6 bin 604 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Ülkede yedi günlük yeni vaka sayısının 100 bin vakada 82,9’a yükseldiği bildirildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum