Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Alman seyahat acentalarının yüzde 60'ı iflasın eşiğinde

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre koronavirüs salgını ülkede faaliyet gösteren seyahat acentalarının varlığını ciddi olarak tehdit ediyor.

  • Reklam
Alman seyahat acentalarının yüzde 60'ı iflasın eşiğinde
28 Ağustos 2020 - 04:04
Reklam

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre koronavirüs salgını ülkede faaliyet gösteren seyahat acentalarının varlığını ciddi olarak tehdit ediyor.

Koronavirüs salgını başladıktan sonra seyahat acentalarında çalışanların yarısının işini kaybettiği Almanya'da DRV tarafından 650 farklı şirketle yapılan araştırma sonuçlarını değerlendiren DRV Başkanı Norbert Fiebig yaptığı açıklamada “Seyahat acentalarının yüzde 60'ı iflas tehdidi altında. Sektör krizden kurtulma mücadelesi veriyor” dedi.

Devletin yaptığı yardımların çok önemli olduğunu ve işe yaradığını da belirten, seyahat acentalarının yüzde 70’inin ve tur operatörlerinin de yarısından fazlasının cirosunun büyük ölçüde düştüğüne vurgu yapan Fiebig 2020 yılı cirolarının 2019 yılı cirolarının ancak yüzde 25’i seviyesinde olduğunu söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum