Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Almanlar simit ve böreğin peşinde

Geleneksel ve hikayesi olan Türk ürünlerini Almanya’ya götürmek isteyen yetkililer, ikili görüşmeler sonrasında özellikle börek ve simitle ilgilendiklerini aktardı.

Almanlar simit ve böreğin peşinde
21 Ağustos 2019 - 15:06
Reklam

İstanbul'da bir araya gelen Almanya’da faaliyet gösteren IBIS isimli tedarik ve perakende firmasının temsilcileri geleneksel ve hikayesi olan Türk ürünlerini Almanya’ya götürmek için ikili görüşmeler sonrasında özellikle börek ve simitle ilgilendiklerini aktardı.

 

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizasyonuyla İstanbul’a gelen Almanya’nın perakende ve tedarik firması IBIS, alım heyeti programı kapsamında, ithalatçı firma temsilcileri geleneksel Türk ürünlerini tedarik etmek için görüşmeler gerçekleştirdi. Programın son gününde alım heyeti, üretim yerlerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

 Özellikle simit ve börekle ilgilendiler

Görüşmelerin güzel geçtiğini, simit ve börekle ilgilendiklerini vurgulayan Almanya’da unlu mamuller sektöründe faaliyet gösteren IBIS Firmasının CEO’su Joachım Walter Schafer “Kafamızda çeşitli ürünler belirledik. Şirket olarak, Türkiye’ye tatil için gelen Almanların, burada gördüğü Türk ürünlerini Almanya’da onlara ulaştırmayı hedefliyoruz. Türk üreticilerin sunumlarında alıp götürebileceğimiz ürünler olmasına dikkat ettik. Simit ve börekle özellikle ilgileniyoruz. Çünkü hem Türkiye’deki üretim hacmi çok fazla hem de Almanya’da da büyük bir üretim yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum