Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanya'dan yeni açıklama! Artan vakaların sebebi Türkiye'ye tatile gidip dönenler

Sağlıkta Olağanüstü Hal ilan edilen Almanya'da Başbakan Angela Merkel Eyalet Başbakanları ile yaptığı toplantının ardından, artan koronavirüs vakalarını durdurmanın şart olduğunu vurguladı.

  • Reklam
Almanya'dan yeni açıklama! Artan vakaların sebebi Türkiye'ye tatile gidip dönenler
29 Ekim 2020 - 04:19
Reklam

Şu anda ülkedeki yüksek enfeksiyon sayılarının yüzde 75'inin nereden geldiğini bilemediklerini belirten Başbakan Merkel yaptığı açıklamada Türkiye'ye tatile gidip gelen, Türk düğünlerine katılan ya da Türk restoranlarında hiçbir mesafe olmadan oturan Türk ya da Türk kökenlilerde koronavirüs oranlarının oldukça yüksek rakamlara ulaştığını kaydetti.

Giessen Üniversite Kliniği'nde yatan 18 koronavirüs hastasından 15'inin Türk ya da Türk kökenli olduğu diğer bir çok hastanede de Türk kökenli yatan hasta sayısının oldukça yüksek olduğu belirtilirdi.


 


İstanbul'da negatif test çetesiAlmanya'da Türkler bir anlamda koronavirüs salgınının yeni merkezi olurken, İstanbul'da test yaptırmadan negatif sonuç raporu veren bir çete türediği ortaya çıktı.


Sözcü'nün haberine göre, birçok kişi normal ücretin 50 TL fazlasını vererek, bu testi aldığını, test yaptırmadan negatif sonuçlu raporla uçağa bindiğini belirtti. Aldıkları negatif testle ilgili bilgi veren A.K. ve A.T. isimli Türkler “Arkadaşlarımız aracılığıyla bize ulaştılar. Acil negatif test sonucu verdiklerini söylediler. Test yaptırmadan kendileri sonuç almış. Bize de teklif ettiler.” ifadesini kullandı.

Daha önce de, negatif sonuçlu testle Almanya'ya gelen yaklaşık 1500 Türk’te, Almanya'da yapılan testler sonucunda koronavirüs olduğu ortaya çıkmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum