Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya'nın Türk kökenli Sağlık Bakanı'ndan skandal açıklama

Berlin eyaletinin Türk kökenli sağlık bakanı Dilek Kalaycı, federal hükümetin geçen haftalarda yaptığı açıklamaların bir benzerini yaptı.

Reklam
Almanya'nın Türk kökenli Sağlık Bakanı'ndan skandal açıklama
28 Haziran 2020 - 15:02
Reklam

Berlin eyaletinin Türk kökenli Sağlık Bakanı Dilek Kalaycı, federal hükümetin geçen haftalarda yaptığı açıklamaların bir benzerini yaptı. 

 

Normalleşme sürecinde koronavirüse karşı aldığı önlemlerle Avrupa genelindeki diğer ülkelere kıyasla salgından daha az etkilenen fakat son iki haftadır vaka sayısının hızla arttığı Almanya’daki Türkiye karşıtlığı devam ediyor.

 

Berlin’de IPN adlı sosyal medya kanalına konuşan Kalaycı, Almanya ve Berlin’in amacının hastalığın yayılmasını önlemek olduğunu belirten ve Türkiye'yi riskli bölge olarak değerlendirerek bu sene tatil yok açıklaması yapan Kalaycı Berlin’de IPN adlı sosyal medya kanalına yaptığı konuşmada “Başta Türkiye pandemiyi fazla ciddiye almadı. Biz burada hemen kriz yönetimine geçtik. Onlar Bizde yok, yaygın değil gibi açıklamalar yaptılar. Türkiye ciddiye almada geç kaldı. Tatilimi her yıl Türkiye'de yapıyorum. Vatandaşımızın sağlığını düşünmek zorundayım. Şu dönem Türkiye'de tatil yapın diyemiyorum. Bu pandemi dönemi, sağlık söz konusu. Hem eğlenceyi, hem tatili azaltmamız gerekiyor. Tatil yapmayacağım, Türkiye'ye de gitmeyeceğim. Robert Koch Enstitüsü riskli ülkeleri yayınladı. Risk ülkelerinde tatil yapmayı kimseye tavsiye etmem. Enstitünün belirlediği riskli ülkeler arasında Türkiye de var” ifadesini kullandı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Pinar
  1 yıl önce
  bayan dilek kalyci -senin bu bilincsizligin tek almanlara söker. Türkiyeyi birakta burda almanyada virus degil senin gibi cahiller batiriyor. Aklini basina al böyle bilincsiz yayin yapma sen kimsinki . Almanyada vakaa sayisi daha fazla bilesin cahil kadin.
 • Hakan Yildiz
  1 yıl önce
  Havalimanlarinda pasaport kuyruklarında gordugumuz hic birimizin yakin olmak istemeyecegi tipler profiller denk gelir zaman zaman ve.maalesef ellerinde Turkiye pasaportu vardir- görünce acayip moraliniz bozulur bu tipleri. Maalesef nasil aldiklarini bilmedigimiz bizim hosgorumuzu kullanarak vatandasligimizda bulunan tipler . Yavas yavas milli bilinc ile sayilari azaliyor
 • Nur
  1 yıl önce
  Inşallah coronadan türkiye ye gelmeden gidersin
 • Dadaş
  1 yıl önce
  Akili olun sıkıntı olmasın- keyfi davranmayın. Aklın yolu bir dır. Mantığın ne diyorsa onu yap siyah mı beyaz mı
 • Gürhan Sayar
  1 yıl önce
  Çok politik bir açıklama Almanya ile hasta sayımız aynı neden kabul etmek istemiyorlar biz bu sefer bu işi iyi yönettik. Amaç artık karalama olmaya başladı.
 • Aylin
  1 yıl önce
  Önümüzdeki yüz yıl için Türkiye’ye gelmeyiniz lütfen ülkemin güzelliklerinden faydalanmanızı istemiyorum.Pandemi ülkemde en iyi şekilde yönetilmiş ve alınan önlemler çok ciddi alınmıştır.siz çekemeyenlere ihtiyacımız yok
 • erol özüdovru
  1 yıl önce
  Arkadaşın türkiye ile ilgisi yok galiba.türkiyeye gelip kendisinin görmesi gerekiyor.kuzey almanyada herkes dip dibe.ama türmiyedeki otellere bakarzanız alınan tedbirler hiç bir yerde yok.Bakan olmakla bu işler olmuyor.Bild muhabirinin yazısı ı herhalde arkadŞımız okumamış.yanılmıyorsam Kendisininde daha önce turizm semtöründe çalıştıgını biliyorum.yazıklar olsun. Yazıklar olsun.