Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ankara turizmine büyük katkı sağlayacaktı! Ankapark'ta bir şok daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dokuz ay önce açılışı yapılan ve “Şehrimize çok ciddi katkıları olacak” dediği Ankapark'ta şok bir gelişme daha yaşandı.

  • Reklam
Ankara turizmine büyük katkı sağlayacaktı! Ankapark'ta bir şok daha
16 Aralık 2019 - 10:00
Reklam

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine inşa edilen park, gerek yeri gerekse de maliyetiyle sürekli tartışma konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dokuz ay önce açılışı yapılan ve “Şehrimize çok ciddi katkıları olacak” dediği Ankapark'ta şok bir gelişme daha yaşandı. 

 

Ankara 14. İcra Dairesi Müdürlüğü’nün yazısıyla şirketin hisselerine 1 Kasım tarihinden itibaren geçerli olmak üzere haciz şerhi konulduğu açıklandı. Bu kararla birlikte şirketin kar etmesi durumunda kar payı alacaklılara gidecek.

 

BirGün Gazetesi'nden İsmail Arı'nın haberine göre; şirketin tasfiyesi halinde de tasfiye payından alacaklılara ödeme yapılacak. Alacaklılar, senede bağlanmış veya bağlanmamış payların da İcra ve İflas Kanunu’nun taşınırlara ilişkin hükümleri uyarınca haczedilmesini ve paraya çevrilmesini isteyebilecek.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek'in görevden el çektirilmesi sonrasında belediye başkanlığını devralan Mustafa Tuna tarafından yapılan ihale ile Ankapark’ın işletme hakkı 29 seneliğine 26 milyon 400 bin liralık bedel ile verildi. Ankapark Turizm Şirketi ise 2018 yılında GBM Ticaret AŞ ve Çelik Şirketi ortaklığıyla Ankapark’ı işletmek üzere kuruldu.

 

Devredildiği iddiası

Ankapark’ı işleten GBM Ticaret AŞ-Çelik ortaklığının işletme hakkını Bursa merkezli ECS Stil Tekstil’e devrettiği iddia edildi. 

Geçtiğimiz günlerde iki buçuk milyon TL’lik borcundan dolayı Ankapark’ın elektriği kesilirken birkaç ay önce ise alacaklılar haciz işlemi başlatmış ve bazı eşyalar haciz edilmişti. Ankapark yönetiminin aylarca maaş ödemediğini belirten çalışanlar ise Ankara turizmine büyük katkı sağlayacağı düşünülerek açılan Ankapark'ta eylem yaptı.

 

26 otobüs alınabilirdi

Sadece giriş kapısının 19 milyon 950 bin TL'ye mal olması ile de tartışmalarn odağında olan Ankapark ile ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Gökçek’in Ankara’nın hemen her yerine diktiği dinozor heykellerine harcanan para ile 26 otobüs alınabileceğini anlatarak, “Ankapark’a yapılan giriş kapısı 95 adet otobüse tekabül ediyor” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum