Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya'da otel imarlı arsalar satışa çıktı

Hazineye ait olan ve turizm imarlı konumda olan arsalar ihale ile satılacak.

  • Reklam
Antalya'da otel imarlı arsalar satışa çıktı
18 Eylül 2021 - 09:08
Reklam
Finike Milli Emlak Şefliği tarafından ihale sürecine ilişkin detaylar ve ihaleye katılacakların yapacakları işlemler paylaşıldı.

8 adet turizm imarlı arsanın satışının yapılacağı ve sürecin Finike Milli Emlak Şefliği tarafından yönetileceğinin belirtildiği açıklamaya göre ihaleye katılmak isteyen gerçek kişiler veya şirketler ihale tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. Arsa satışı ile ilgili yapılan açıklamada Finike Milli Emlak Şefliği söz konusu arsaların Kale Mahallesi'nde yer aldığını, ihale işlemlerinin 28 Eylül 2021 tarihinde Milli Emlak Şefliği odasında toplanacak komisyon huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45’inci maddesi gereğince yapılacağını ve ihale işlemlerinin açık teklif usulü ile gerçekleştirileceğini açıkladı.


İlan edilen satış duyurusunda ihaleye katılıp arsayı almaya hak kazananlar için sağlanan olanaklar ilan edilirken bu kapsamda ihale süreci sonunda arsaları almaya hak kazananlardan KDV, vergi, harç gibi ödemelerin alınmayacağı bildirildi.


Otel ve turizm imarlı arsaların ortalama büyüklülleri 316 metrekare ile 480 metrekare arasında değişirken otel alanı imar durumu olan arsalar için en düşük ücret 655 bin TL, en pahalı arsa için 990 bin TL fiyat belirlendi. İhaleye katılacak olan vatandaşlar yukarıda yer alan evrakları derleyip tabloda yer alan geçici teminat bedelini ihale şartnamesinde yer alan Finike Milli Emlak Şefliği hesabına yatıracaklar. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum