Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya'nın 2022 turizm hedefini Vali Yazıcı açıkladı!

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Türkiye İl Genel Meclis Üyeleri Derneği tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen İl Özel İdareleri Eğitim Semineri açılışına katıldı.

  • Reklam
Antalya'nın 2022 turizm hedefini Vali Yazıcı açıkladı!
23 Aralık 2021 - 16:51
Reklam
Kundu oteller bölgesinde düzenlenen ve Vali Ersin Yazıcı, Eski Milli Savunma Bakanı Dr. Vecdi Gönül, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Kemalettin Sakin, Türkiye İl Genel Meclis Üyeleri Derneği Başkanı Satılmış Gürbüz, eski Valiler Muammer Türker, Saffet Arıkan Bedük ve protokol üyelerinin katıldığı semirde konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya'nın 9 milyon turisti geçtiğini söyledi.

Pandeminin bütün sektörleri olumsuz etkilediğini ancak özellikle turizm sektörüne ciddi zarar verdiğini belirten Vali Yazıcı yaptığı konuşmada şunları söyledi:


''Antalya 2019 yılında 15 milyondan fazla turisti ağırlamıştı. Umuyoruz ki 2022 yılında bu sayıyı geçeceğiz. Biz turizm konusunda iddialı bir şehiriz dünya çapında da bir üne sahibiz. Bulunduğunuz otelde dahil olmak üzere çok sayıda otelimizde dünyanın en kaliteli hizmetini sunmaktayız. Akdeniz çanağında hem en uygun fiyatlara hem de en kaliteli hizmeti sunan tek şehir biziz.''

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    6 ay önce
    Antalya Valimiz'in ANTALYA'NIN ŞEHİR DEĞİL DE ''İL OLDUĞUNU VURGULAMASI'' ve ANTALYA TURİZMİNİN Yüzde 80'inin ALANYA, MANAVGAT ve KEMER İLÇELERİNDE GERÇEKLEŞTİĞİNİN ALTINI ÇİZMESİ GEREKMEZ Mİ..? Antalya'da oluşan 1.2 Milyon yatak kapasitesinin de rahatça yıllık 30 milyon turisti ağırlayacağını bilerek ALT YÖRELER İTİBARİYLE ''Destinasyon Yönetimi İLE Stratejik Planlama'' Üzerinden, BÖLGESEL VERİMLİLİK ve ETKİNLİĞİN YÜKSELTİLMESİ Sayesinde Gerçek BAŞKENT Kimliğinin geriye kazanılabileceğini de bilmek gerekiyor..