• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Antalya'nın tanıtımı için önemli karar!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya'nın dijital tanıtımının dünyaya Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) tarafından uygulamaya konulan web sitesi ile yapılacağını söyledi

  • Reklam
Antalya'nın tanıtımı için önemli karar!
01 Aralık 2022 - 12:49
Reklam
Reklam
Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleştirilen ANTAB 2022 yılı Kasım ayı toplantısında ANTAB tarafından uygulamaya konulan Antalya'yı dijital mecralarda dünyaya tanıtan www.antalya.com.tr'nin sunumu yapıldı.

Antalya'da bugüne kadar belediyeleri tek çatı altında toplayan bir turizm birliği kurulmadığına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya'da 17 ilçe belediyenin katılımı ile ANTAB'ı kurduklarını hatırlatarak şu açıklamalarda bulundu:


''Sadece Aksu ve Gündoğmuş belediyelerimiz bu birliğe katılmadı. Siyasi görüşleri farklı olsa da diğer birçok belediyemiz katıldı. Burada turizmcilerimiz, meclis üyelerimiz var. ANTAB siyaset üstü bir kurumdur. Antalya'mıza bu yıl 13 milyonu yabancı olmak üzere toplamda yaklaşık 23 milyon ziyaretçi geldi. Misafirlerimiz Antalya ile ilgili tüm bilgileri alabileceği www.antalya.com.tr adresimizden görebilecek. Her gelen gün geçen günden daha iyi olacak. Altın Portakal Film Festivali ve Piyano Festivali'nin yanına Yörük Festivali, Gastronomi ve HobiFest gibi yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekecek önemli festivaller ekledik. ANTAB olarak kısa süre içerisinde Turist Çağrı Merkezi ve Antalya Turist Kart projelerini hayata geçireceğiz. Altyapı çalışmaları yapılıyor.''


ANTAB Meclisinde 8-11 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek 26. EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilgili firmadan satın alınan 500 metrekare stant alanı birliğin üye ilçelerine ücretsiz tahsis edilmesi de oy birliği ile kabul edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum