Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya otellerinde rezervasyonlar durdu! Rus turist alternatif arıyor

Antalya turizmi kişi sayısı olarak rekor üstüne rekor kırarken, otellerin rezervasyon kabul etmemesi üzerine Rus turistler alternatif pazarlara yönelmeye başladı.

  • Reklam
Antalya otellerinde rezervasyonlar durdu! Rus turist alternatif arıyor
10 Şubat 2019 - 18:10
Reklam

Turizmin başkenti Antalya turizmi kişi sayısı olarak rekor üstüne rekor kırarken, otellerin rezervasyon kabul etmemesi üzerine Rus turistler alternatif pazarlara yönelmeye başladı.

 

Ruslar için en önemli tatil bölgelerinin başında gelen Türkiye’nin bu yıl gördüğü olağanüstü ilgi sebebiyle sonbahar sezonunda fiyatlarda düşüş beklentisi olanların yaz fiyatları ile bile yer bulamadıklarını söyleyen Rusya Turizmciler Birliği Başkan Yardımcısı Yuri Barzıkin turistlere alternatif destinasyonlar önerdiklerini açıkladı.

 

Türkiye ile fiyat, altyapı ve iklim bakımından rekabet edebilecek destinasyonlar arasında ilk sıralarda Kıbrıs Rum Kesimi ve Balkan ülkelerinin olduğunu ve bu destinasyonları Ruslara önerdiklerini kaydeden Rusya Turizmciler Birliği Başkan Yardımcısı Yuri Barzıkin ayrıca İtalya, Yunanistan, Güney Doğu Asya ve Dominik Cumhuriyeti’nin de iyi bir alternatif olabileceğini söyledi.

 

Rus basını 8 Ekim Salı günü Antalya’daki otellerin doluluk sebebiyle Ekim ayı için müşteri kabulünü durdurduğunu yazmıştı. Turizm verilerine göre Türkiye’nin Ekim ayında ağırladığı Rus turist sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 20’lik artış kaydetti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum