Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Antalya Valisi Yazıcı: ''2021 turizm sezonuna daha ümitle bakıyoruz''

Antalya Valisi Ersin Yazıcı 2021 turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Reklam
Antalya Valisi Yazıcı: ''2021 turizm sezonuna daha ümitle bakıyoruz''
26 Mayıs 2021 - 21:06
Reklam
Vali Yazıcı geçen yıl yıl koronavirüsten dolayı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'nin turizm başkenti Antalya'da da olumsuzluklar yaşandığını belirtti.

Pandemiden önce Antalya'da 16 milyon yabancı, 4 milyon yerli olmak üzere yaklaşık 20 milyon turist ağırladıklarını ancak gelen misafir sayısının bir önceki yıla göre çok düştüğünü dile getiren Yazıcı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Geçtiğimiz turizm sezonunda güvenli turizm sertifikasıyla, pandemi koşullarına uygun hizmet veren otellerimiz sayesinde, Avrupa'dan ve dünyanın birçok bölgesinden misafir ağırladık. Güvenli turizm sertifikasıyla hizmet üreten otellerimiz sayesinde pandemi dönemine rağmen iyi bir turizm sezonu geçirdik. Geçen seneki bu başarılı çalışmalardan dolayı bu sene sezona daha ümitle bakıyoruz.''

Antalya'nın denizi, güneşi, plajları, kumsalları ve sahilleriyle eşsiz bir turizm şehri olduğunu ifade eden Yazıcı, Türkiye'nin güzelliklerinden, güneşinden istifade eden turist sayısının artacağından şüpheleri olmadığını belirtti.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum