• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Aşı haberleri sonrasında turizmde hareket başladı

Aşı haberlerinin art arda gelmesi sonrasında turizm sektöründe hareketlenme başladı.

  • Reklam
Aşı haberleri sonrasında turizmde hareket başladı
23 Kasım 2020 - 00:35
Reklam
Reklam
Seyahatseverler 2021’de tatile çıkma planları yaparken tur şirketleri de erken rezervasyon kampanyalarını başlattı. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele için ABD, Çin ve Rusya’nın aşı  çalışmalarında sona yaklaşılırken Türkiye’de de Nisan ayında yerli aşının devreye girmesi bekleniyor. Son dönemde aşıyla ilgili olumlu haberlerin art arda gelmesi, her sektörde olduğu gibi pandemiyle durma noktasına gelen turizmde de büyük heyecan yarattı.


Seyahatseverlerin plan yapmaya başlamalarıyla birlikte 2021 yaz sezonuna yönelik erken rezervasyon kampanyalarını hızlandıran tur şirketleri koronavirüsün etkilerinin devam edeceğini düşünen ya da öngörülemeyen nedenlerle temkinli olanlara yönelik de farklı kampanyalar düzenlemeye başladı.

Aşıyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden turizm sektöründe olumlu etkiler şimdiden hissedilmeye başlanırken Jolly Tour tarafından yapılan araştırmaya göre seyahatseverlerin yüzde 79’u, 2021’de tatil yapmayı planlıyor.

Yüzde 80’nin tercihinin Haziran ve sonrası olacağını belirten ve yapılan anketle ilgili bilgi veren Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar “Aşı bulunursa Türk turizmi müthiş bir gelişimle karşılaşacak. Biz hiç olmadığı kadar hazırız. Aşının bulunma ihtimali bile işlerimize olumlu katkı sağladı” ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum