Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Avantgarde Hotel'de tatilcilere şok! Tel örgüyle kapattılar

Turizmin başkenti Antalya'nın Kemer ilçesinde, kiracı ve kiraya veren firmanın yetkilileri arasındaki parsel tartışması nedeniyle 5 yıldızlı otel, sahilden tel örgülerle ayrıldı.

  • Reklam
Avantgarde Hotel'de tatilcilere şok! Tel örgüyle kapattılar
13 Haziran 2019 - 20:59
Reklam

Kemer'e bağlı Göynük Mahallesi'nde bulunan, 5 yıldızlı Avantgarde Hotel&Resort, 2015 yılında kapatıldı. İşletmeciye kiralanan otel, bir süre çalıştırıldıktan sonra işletmeci firma tarafından kiraya verildi. Kiraya veren firma yetkilileri ile kiracı arasında, 2 yıl sonra otel arsasının 2 parsele ayrılması nedeniyle tartışma çıktı.

 

Kiraya veren firmanın yetkilileri, avukat aracılığıyla 1 Haziran'da gelerek, 1718 parselde bulunan Avantgarde Hotel&Resort ile 1720 parseldeki sahil kısmını tel örgülerle kapatmaya başladı. Sezon başında rezervasyon yaptırarak, tatil için otele gelen müşteriler, denize sıfır yerde tatil yapmayı umarken, tel örgülerle karşılaştı. Otelden denize geçişin tamamen kapanması nedeniyle sahile giderken, zorluk yaşayan turistler, yaşananları cep telefonu kamerasıyla kaydederek, sosyal medya hesaplarından paylaştı.

 

Türkiye'ye daha önce 15 kere geldiğini ve 3'üncü kez bu otelde konakladığını söyleyen Rus turist Anna Zaburskaya "Yaşanan bu olaydan dolayı şok olduk. İlk geldiğimizde her şey çok güzeldi; ama ikinci gün akşam denize doğru gitmek istediğimizde ise karşımızda bu tel örgüleri bulduk. Biz zaten iyi fiyatlar ile ödeme yaparak bu otele denize sıfır diye geldik. Neden bunlar turistler buradayken yapılıyor? Belki de kışın yapsalardı daha iyi olurdu. Tatilleri için para biriktirdik ve sezonda sevdiğimiz Türkiye'ye geldik. Benim ilk gelişim değil bu otele. Daha önce bu otelin nasıl olduğunu biliyorum. Şu anda çok kötü. Anlayamıyorum, neden yüksek turizm sezonunda böyle bir olay yapılıyor. Artık bu otele kim gelecek?" dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum