Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Avrupa'da turizm sektör temsilcilerinden 'Sınırları Kapatmayın' çağrısı

Avrupa’da koronavirüs vaka sayılarındaki artış üzerine hükümetler tarafından alınan kısıtlama kararları turizm sektör temsilcileri tarafından eleştirilerin merkezine alındı.

  • Reklam
Avrupa'da turizm sektör temsilcilerinden 'Sınırları Kapatmayın' çağrısı
03 Kasım 2020 - 18:16
Reklam
İngiltere Seyahat Acentaları Birliği hükümetin aldığı seyahat yasağı kararıyla ülkede turizm sektöründe şirket iflaslarının daha da artacağını söylerken Hollanda Seyahat Acentaları Birliği (ANVR), Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık ve Spor Bakanı Hugo De Jonge'a sınırların kapatılmaması çağrısında bulundu.

Çağrısını halka açık mektup olarak yayınlayan ANVR Başkanı Frank Oostdam hükümet tarafından alınan kararın turizm sektörünü zor durumda bıraktığını belirterek şunları kaydetti:


"Seyahat endüstrisi olarak her zaman nelere izin verildiğine, nereye seyahat edebileceğinize ve neleri hesaba katmanız gerektiğine bakıyoruz. Bu bizim işimiz. Üyelerimiz ve seyahat uzmanlarımız bunu çok iyi yapıyor. Olası riskleri aynı zamanda yabancı ortaklarla birlikte değerlendiriyor ve nasıl kontrol altına alınabileceğini konuşuyor, seyahatlerin nasıl güvenli bir şekilde yapılacağını konuşuyor önlemlerini alıyoruz. Durum bu iken hükümetin bizimle işbirliği yapmadan bizi bu kadar yakından ilgilendiren karar almasını doğru bulmuyoruz.''

Hükümetin uluslararası ilişkilerde seyahat tavsiyelerinde bulunmasını anlayışla karşıladıklarını ancak sınırların tamamen kapatılmasını doğru bulmadıklarını belirten Oostdam ''Belirlenen koşullar yerine getirilir ve iş ortaklarımızla güvenli seyahatin güvenceleri yerine getirilirse yurtdışına seyahat etmek, Hollanda'da seyahat etmek kadar güvenli diyoruz.'' ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum