Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ayvalık'taki Washington Otel, Corina Family Fun Club Otel oldu tatilciler ortada kaldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Şubat ve Mart aylarından bu yana erken rezervasyon alan bir otelin bir başka işletmeye devredilmesinin ardından mağdur olan tatilciler, otelin girişinde eylem yaptı.

  • Reklam
Ayvalık'taki Washington Otel, Corina Family Fun Club Otel oldu tatilciler ortada kaldı
22 Temmuz 2020 - 17:05
Reklam

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Şubat ve Mart aylarından bu yana erken rezervasyon alan bir otelin bir başka işletmeye devredilmesinin ardından mağdur olan tatilciler, otelin girişinde eylem yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olmadığı ve Ayvalık Belediyesi’nden aldığı eski bir ruhsatla faaliyet gösterdiği öğrenilen Corina Family Fun Club isimli otele geçtiğimiz kış ayında peşin para ve kredi kartıyla yapılan ödemelerle erken rezervasyon yaptırdıklarını iddia eden tatilciler, tesisin bir başka işletmeye devredilmesi sonucu ortada kaldı.Tatil hayaliyle geldikleri otelin önünde kalan ve içeri sokulmayan tatil mağdurları ile tesis yönetimi arasında yaşanılan gerginlik, jandarma tarafından  büyümeden önlenirken, yaşanılan mağduriyetin ardından harekete geçen Ayvalık Belediyesi tesisin işletme ruhsatını askıya alarak tesise yasal müeyyide koydu.

Şerefoğlu Turizm İnşaat ve Yatırım adına kayıtlı, mevcut ruhsatı ve vergi levhasında Washington Otel adı kullanılan Corina Family Fun Club Otel'in, Ayvalık İlçe Tarım Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlenmiş, otelin Şerefoğlu Turizm İnşaat ve Yatırım tarafından Emsal Otelcilik Tur. San. A.Ş‘ye devredilerek kiraya verildiği, Washington Otel isminin de değişerek Corina Family Fun Club Otel olduğunu söyleyen Ayvalık Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Hasan Narin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:''Değişimin ardından oteli devralan şirket Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'müze müracaat ederken Şerefoğlu Turizm İnşaat ve Yatırım adına kayıtlı Washington Otel ismi ile eski vergi levhasını beyan etmiştir. Bu devir, isim değişikliği ve eski vergi levhası beyanı sonucu otelin ruhsatının geçersiz duruma düştüğü anlaşılmıştır. Yapılan denetimde İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü otele ceza-i işlem uygulamış olup belediyemiz tarafından, İlçe Jandarma Komutanlığına yazı yazılarak otele yeni müşteri kabulünün önlenmesi için Kimlik Bildirim Sistemi'nin durdurulması talep edilmiştir. Ayrıca adı geçen şirkete, mevcut müşterilerini ve tehlike arz eden mamulleri boşaltılması sureti ile on beş gün içinde oteli mühürlenmeye hazır hale getirmesine dair bildirim tebliğe çıkarılmıştır” 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum