• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy: ''25 milyon turist, 20 milyar dolar geliri aşacağız''

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Dünya Turizm Günü dolayısıyla turizm sektörü temsilcileriyle istişare toplantısı düzenledi.

  • Reklam
Bakan Ersoy: ''25 milyon turist, 20 milyar dolar geliri aşacağız''
30 Eylül 2021 - 19:30
Reklam
Reklam
Reklam
AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yanı sıra Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Etkinlikte konuşan ve pandemiden en çok etkilenen sektörlerin kültür, sanat ve eğlence sektörleri olduğunu söyleyen Bakan Ersoy turizm sektörünün girişimci ruhu ve esnek yapısının en hızlı bir şekilde bu krizde yol almasını sağladığını belirtti. Sektör temsilcilerinin Bakanlıkla, kamuyla yapmış olduğunu iş birliği sayesinde aldıkları hızlı önlemlerle rakiplere göre daha hızlı bir çıkış yakalamaya başladıklarını kaydeden Bakan Ersoy şunları söyledi: ''Rakamlar bu durumu gösteriyor. Bu sene sezona girerken çok belirsiz bir sezon oldu. Devamlı dalgalanmalar oldu. Sezona girerken 25 milyon turist, 20 milyar dolar bir gelir hedeflemiştik. Eylül sonu itibarıyla 20,5 milyon turist rakamını, 16 milyar dolardan fazla geliri yakalamışız gibi gözüküyoruz. Kesin sonuçlar Ekim sonu gibi TÜİK tarafından açıklanacaktır. Kalan 3 ayı da düşündüğünüz zaman 25 milyon turist, 20 milyar dolar geliri inşallah hep beraber aşacağız.''


Turizm Geliştirme Ajansı'nın esnek yapısı sayesinde böyle bir tablo yakalayabildiklerini vurgulan Bakan Ersoy, şu anda dünyada turizm konusunda en yoğun ilan veren, tanıtım yapan ülkenin Türkiye olduğunu belirtti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum