Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy: ''Amaçlarımıza ulaşacağımızdan şüphemiz yok''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Yunus Emre Vakfı Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı. 

Reklam
Bakan Ersoy: ''Amaçlarımıza ulaşacağımızdan şüphemiz yok''
07 Mart 2021 - 16:37
Reklam
Bakan Ersoy yaptığı konuşmada bakanlık olarak yerine getirdikleri tüm faaliyetlerin, kamu ve kültür diplomasisinin merkezine oturtulduğunu belirtti.

Dünyanın bugün bilgi üzerinden dizayn edildiğini, bilginin algıya, algının tutum ve yaklaşımlara, en nihayetinde de ülkeler ile halklar arasındaki iletişime yön verdiğine dikkat çeken Bakan ersoy dünya genelinde hızla yayılan ırkçılık, islamofobi, ötekileştirme ve nefret söylemleri gibi davranış ve düşüncelere karşı, en etkin müdahaleyi doğru bilgiyle gerçekleştirebildiklerini belirtti.

Toplumların birbirini tanımasını sağlamak, gerçeklerin yanlışlardan ayrılmasını, zihinlerin yalanlardan arınmasının temin edilmesi gerektiğine vurgu yapan bakan Ersoy şöyle devam etti:

''Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin izlediği dış politika başlıkları belirleyici oluyor. Ülkemizi temsil etme görevini icra ederken bir bütünün parçası olduğumuzu, güçlü işbirliğinin başarıya bizi götüreceğini biliyoruz. Son dönemde gerek turizm alanında gerekse kültür çalışmalarında Dışişleri Bakanlığımızla attığımız ortak adımlar, bunun en güzel örneklerinden biridir. Bu birlikteliği bilim ve eğitim kurumlarımızdan özel kurumlara, meslek birlikleri ve STK'lara kadar uzanan geniş bir çerçevede sürdüğümüz müddetçe amaçlarımıza ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yoktur.''

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum