Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy, Atatürk'ün 43 saniyelik yeni görüntüsünü paylaştı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mustafa Kemal Atatürk'ün hiç yayınlanmamış görüntüsünü, Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümü mesajında paylaştı.

  • Reklam
Bakan Ersoy, Atatürk'ün 43 saniyelik yeni görüntüsünü paylaştı
10 Kasım 2019 - 00:47
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında Mustafa Kemal Atatürk'ün hiç yayınlanmamış görüntüsünü paylaştı.

 

Bakan Ersoy tarafından Atatürk'ün ölüm yıl dönümü nedeniyle Atatürk'ün daha önce hiç paylaşılmamış ve ilk kez görüntülenen görüntüsü paylaşıldı. Bakanlık Sinema Genel Müdürlüğü arşivlerinde bulunan yeni görüntüde, Atatürk'ün Ege Vapuru'nda 43 saniyelik kaydı yer aldı. 1930 yılının Kasım ayına ait olan görüntüde Atatürk'ün çocukluk arkadaşı ve ona en yakın isimlerden Salih Bozok, yanından hiç ayırmadığı Kılıç Ali ve başyaveri Cevat Abbas Gürer ile Trabzon'da Ege Vapuru içerisinde çekilmiş.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından paylaşılan görüntüdeki Selanik Türküsünü ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Burcu Soysev seslendirdi. Video, Bakan Ersoy'un, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81'inci yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum" mesajı ile sona erdi.


Bakan Ersoy, Atatürk'ün görüntüsü ile birlikte yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türk milletinin birlik içinde, varlık ve istiklal mücadelesini kazanmasına üstün askeri kabiliyeti ve sarsılmaz iradesi ile liderlik eden; millet iradesinin mutlak tecellisi yolunda 'Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir' düsturuyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasını temin eden ve milletimizin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi için gerekli temelleri atarak, izlemesi gereken yol ve yöntemleri ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81'inci yıl dönümünde derin bir saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Atatürk’ün bıraktığı eşsiz mirasın sorumluluğunu, fikirde ve icraatta, ülkemizin ve milletimizin layık olduğu güçlü, lider ve tam bağımsız bir gelecek inşa ederek hakkıyla taşıyacağımızı bir kez daha kararlılıkla ifade ederim."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum