Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy'dan Almanya ziyaretine ilişkin açıklamalar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe ile Berlin'e gerçekleştirdiği günübirlik ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu.

Reklam
Bakan Ersoy'dan Almanya ziyaretine ilişkin açıklamalar
03 Temmuz 2020 - 10:39

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe ile Berlin'e gerçekleştirdiği günübirlik ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Alman Hükümeti yetkililerine Türkiye'de uygulamaya konulan Güvenli Turizm Sertifikası hakkında bilgiler aktaran Ersoy, Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması için Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile bir araya geldi.

 

Bakan Altmaier ile olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Ersoy, Altmaier'e Türkiye'nin turizmde birçok Avrupa ülkesinden daha hazırlıklı olduğunu, Güvenli Turizm Sertifikasyonu'nun Türkiye'de 50 ve üstü odası bulunan oteller için zorunlu hale getirildiğini ve ziyaretçilere yönelik hazırladıkları kapsamlı sigorta paketini de detaylarıyla anlattı.

 

Berlin temasları kapsamında Alman Hükümeti'nin turizmden sorumlu yetkili ismi Thomas Bareiss ile de bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, özellikle tatil bölgelerindeki vaka sayılarının azlığını vurguladı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum