Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'dan önemli açıklamalar!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Turizm Master Planı'ndan Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'na kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan önemli açıklamalar!
19 Eylül 2019 - 15:34
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'ya sezon sonunda turizmin geldiği noktadan, yeni hedeflere kadar önemli açıklamalarda bulundu.

 

Turizm Master Planı'nın 27 Eylül'de İstanbul'da açıklanacağını söyleyen Bakan Ersoy 2019 yılını değerlendirdi yeni hedefleri anlattı.

 

26 Temmuz tarihli haberimizi okumak için tıklayın Bakan Ersoy: ''Eylül sonunda Turizm Master Planı açıklayacağız''

 

Bakan Ersoy 2016'da gerçekleşen hain darbe girişimi nedeni ile azalan batılı turist sayısında yüzde 15-16 artış olduğunu, bu yıl beklenen turist sayısının 52 milyon olduğunu söyledi. Temel hedefin pazar çeşitliliğini artırmak olduğunu söyleyen Bakan Ersoy, Uzakdoğu'daki 4 kritik pazardan ÇinHindistanGüney Kore ve Japonya'dan turist akışını tanıtım ve ulaşımdaki girişimlerle artıracaklarını anlattı.

Bugüne kadar 450 bin civarında olan Çinli turist sayısının bu yıl 600 bini geçmesi beklediklerini, 2023'te hedefin 2 milyon Çinli turist olduğunu kayededen Bakan Ersoy ''China Town oluşturun, Çinli restoran sayısını artırın diyorlar. Hatta biz Çinli turist almaya hevesi olan otellere Çin mutfağına ağırlık vermelerini söylüyoruz. Çince eğitim istiyorlar. Turizm Meslek liselerinde Çince seçmeli lisan haline geliyor. Son olarak da Çinlilerin yoğun olduğu yerlerde Çince tabelalar istiyorlar. Bir diğer talep kendi ödeme sistemlerine uygun düzenleme, bu konuda da bankalarla görüşmeler sürüyor. Yıl sonuna kadar yeni sistem devreye girecek.''

 

Gündeme geldiği günden itibaren tartışmaların bitmediği ve faaliyetlerine başlayan Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'na da değinen Bakan Ersoy ajansın ilk projeleri arasında bisiklet turizmi ile müslüman dostu otellerin olduğunu her iki projenin de hayata geçirilmesi durumunda 4'er milyar dolarlık ek gelir elde edilmesinin planlandığını söyledi.

 

Müzekart'ta fiyat değikliği olmayacağına vurgu yapan Bakan Ersoy, Milli Saraylar'ın da bu uygulamaya dahil edileceğini söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum