Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy: ''İkinci dalga olacağını sanmıyorum, 2023 hedefimizi yakalarız''

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Yeniden Keşfet sloganıyla düzenlenen buluşma kapsamında Türkiye'ye gelen 50 büyükelçi ve basın mensubunun katıldığı organizasyonda konuşan Bakan Ersoy önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy: ''İkinci dalga olacağını sanmıyorum, 2023 hedefimizi yakalarız''
20 Haziran 2020 - 10:19
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Yeniden Keşfet sloganıyla düzenlenen buluşma kapsamında Türkiye'ye gelen 50 büyükelçi ve basın mensubunun  katıldığı organizasyonda konuşan Bakan Ersoy önemli açıklamalarda bulundu.

 

Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı'nı kullanmak isteyen ülkelerle sistemin paylaşabileceğini söyleyen Bakan Ersoy ''Buradaki kriter turizm ve otel sektörünün bunu yapabilecek durumda olması. Biz Covid-19 süreci sonrası da bu sertifikasyon programını uygulamak istiyoruz. Şu an için 132 temel kriter var. Elbette salgın sonrasında bazı kriterler eksilecek." diye konuştu.

 

Bakan Ersoy "Türkiye'ye gelen turist konuğumuzun Covid-19 testi pozitif çıkarsa, tedavi aşamasının rezervasyon süresinden daha uzun sürmesi durumunda otellerimiz ekstra günleri ücretsiz olarak sunacaklar" ifadelerini kullandı.

 

Salgında ikinci dalga ve turizmde 2023 hedeflerine de değinen Bakan Ersoy, "Kişisel görüşüm ben ikinci bir dalga olacağını düşünmüyorum. 2020 yılına rezervasyon yaptıran turistlerin hepsi rezervasyonlarını bir sonraki yıla aktardılar. Bence 2023 hedeflerimize ulaşmayı başaracağız. Özellikle turizm anlamında" dedi.

 

Bakan Ersoy ayrıca, işletme belgeli restoran ve kafeler için Ziraat Bankası ile yapılan işbirliği kapsamında, 1 milyon liradan 20 milyon liraya kadar, 36 ay vadeli, yüzde 7.5 faizli, 6 aya kadar ödemesiz çok cazip kredi imkanının pazartesi günü itibarıyla hayata geçirileceğini açıkladı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum