Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Karaismailoğlu: ''Hızlıca toparlandık ve rekorlara imza atıyoruz''

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu kontrollü normalleşme süreciyle başlatılan uçuşlarla ilgili yazıla açıklama yaptı.

  • Reklam
Bakan Karaismailoğlu: ''Hızlıca toparlandık ve rekorlara imza atıyoruz''
17 Haziran 2020 - 17:00
Reklam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu  kontrollü normalleşme süreciyle başlatılan uçuşlarla ilgili yazıla açıklama yaptı.

 

Sektörde elde edilen ilk rakamların normalleşmenin olumlu seyrinin göstergesi olduğunu bildiren Bakan Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamasında ülke olarak önemli bir sürecin geride bırakıldığına dikkat çekerek "Hızlıca toparlandık ve rekorlara imza atıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

 

Karaismailoğlu, kontrollü normalleşme süreciyle başlatılan uçuşlarla iç hatlarda 940 bin 648 yolcu, dış hat uçuşlarında ise 69 bin 489 yolcuya hizmet verildiğini aktararak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik alınan tüm önlemlerin titizlikle uygulandığını anlattı.

 

Salgın nedeniyle hayatın her alanında olduğu gibi ulaşım modlarında da hayati önemi olan önlemler alındığına işaret eden Karaismailoğlu, "Havalimanlarına 1-15 Haziran'da iniş-kalkış yapan uçak sayısı, iç hatlarda 10 bin 777, dış hatlarda ise 2 bin 904 olmak üzere toplamda 13 bin 681 oldu." ifadelerini kullandı. Bakan Karaismailoğlu, bu dönemde toplam yolcu trafiğinin 1 milyon 10 bin 137 kişi olarak gerçekleştiğini belirtti.

 

İstanbul Havalimanı'nda haziranın ilk 15 gününde iniş-kalkış yapan uçak trafiğinin iç hatlarda 1739, dış hatlarda ise 1159 olmak üzere toplamda 2 bin 898 olduğu bilgisini veren, yolcu trafiğinin de iç hatlarda 185 bin 495, dış hatlarda 29 bin 127 olmak üzere toplamda 214 bin 622 olarak gerçekleştiğini ifade eden Bakan Karaismailoğlu, turizmin başkenti sayılan Antalya Havalimanı'nda da aynı dönemde iniş-kalkış yapan uçak trafiğinin iç hatlarda 444, dış hatlarda ise 82 olmak üzere toplamda 526 olduğunu belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ismil
    1 yıl önce
    kazakistan atıravdan türkiyeye uçuşlar nezaman başlayaçak hangi havayolu şirketleri gidecek türkiyeye