Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Yardımcısı Alpaslan: ''Ankara turizmini en üst seviyelere taşıyacağız''

Ankaralı turizmciler, Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) tarafından çıkarılan UpToDate dergisinin lansman gecesinde bir araya geldi.

  • Reklam
Bakan Yardımcısı Alpaslan: ''Ankara turizmini en üst seviyelere taşıyacağız''
28 Ekim 2019 - 11:00
Reklam

Ankaralı turizmciler, Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) tarafından çıkarılan UpToDate dergisinin lansman gecesinde bir araya geldi.

 

Gecenin açılış konuşmasına yapan ATİD Başkanı Birol Akman, “Ankara sahipsiz değil. Yaptığımız çalışmalarla dikkatlerini çektiğimiz bürokratlar da artık bizim yanımızda” dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna, Tarihçi, Seyahat Yazarı ve Profesyonel Rehber Saffet Emre Tonguç'un katıldığı ve turizmcilerin bir araya gelerek sohbet etme imkanı bulduğu gecede açılış konuşmasını gerçekleştiren ATİD Başkanı Birol Akman, yayın hayatına başlayan UptoDate dergisiyle derneğinin sesini daha da gür çıkağını kaydetti. Göreve geldikleri günden bu yana Ankara turizminin tanıtımına yönelik büyük çaba sarf ettiklerini dile getiren Akman, başarılı projelere hayat verdiklerini anlattı. Akman, şunları söyledi:

 

“Ankara turizminin gelişmesine yönelik gösterdiğimiz gayretler, birçok kurum ve kuruluş tarafından dikkat çekerek, büyük takdir topladı. Ankara sahipsiz değil. Yaptığımız çalışmalarla dikkatlerini çektiğimiz bürokratlar da artık bizim yanımızda. Başkent turizmine yönelik bir farkındalık oluşturmayı başaran derneğimizin en büyük hedefi, Ankara’yı sağlık, termal, kültür ve kongre turizminde de önemli bir merkez haline getirmektir.”

ATİD’in hayata geçirdiği projelerle Ankara’nın değerine değer kattığını ifade eden Akman, 2020 yılında da Ankara turizminin gelişmesine yönelik projelere devam edeceklerinin altını çizdi. Akman, “Ankara turizmini geliştirmek ve kentimizi Avrupa başkentleri gibi turizmde çekici hale getirmek için gösterdiğimiz çabaları destekleyen ve her zaman yanımızda olduklarını hissettiren Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Ankara milletvekillerine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Ankara turizmini en üst seviyelere taşıyacağız

Ankara’nın turizm ve kültür değerlerinin çok önemli olduğunu dile getiren Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, ATİD ile birlikte çalışarak başta Ankara olmak üzere Anadolu turizmini daha üst seviyelere taşıyacağız. Alpaslan, bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalardan dolayı ATİD yönetimine teşekkürlerini sundu.

 

Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran ise Ankara’nın turizm açısından zengin olduğunu dile getirerek, Roma’ya dayanan bir tarihi olan Ankara’da 61 müzenin yer aldığını kaydetti. Ankara’nın yakın tarih için de çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Erkayıran, Ankara turizminin kentin başkent olması ve siyasetin merkezi olması nedeniyle gölgede kaldığını söyledi. Erkayıran, “Bugün bizlere düşen görev de Ankara’yı hak ettiği şekilde tanıtabilmek. ATİD, bu konuda çalışan en etkin sivil toplum örgütüdür. Ankara turizmine yaptığı katkılardan dolayı dernek yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Ankara gizli kalmış bir mücevher

Gecede konuşan Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, “Birlik olarak Ankara’nın değerlerini ayağa kaldırarak, dünyaya “Biz de varız” diye haykırabilmeliyiz. Bunu birlikte başarabiliriz” dedi. ATİD’i tebrik eden Özer, tüm turizm paydaşlarını da Ankara turizmini geliştirmeye destek olmaya davet etti.

 

Tarihçi, Seyahat Yazarı ve Profesyonel Rehber Saffet Emre Tonguç ise “Ankara’ya çok büyük bir keyifle geldim ve kendimi Ankara’nın adeta gönüllü elçisi gibi hissediyorum. Ankara gizli kalmış bir mücevher, bu mücevheri parlatıp ortaya çıkarmak hepimizin görevi” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, UpToDate Medya Ödülleri sahiplerini buldu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum