Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakanlık yasakladı, oteller yılbaşı eğlencesi rezervasyonuna devam ediyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelgeyle otellerde yılbaşı kutlamaları yasaklanırken bazı otel ve apartlar, odalarında yılbaşı eğlencesi programı için rezervasyon almayı sürdürüyor.

  • Reklam
Bakanlık yasakladı, oteller yılbaşı eğlencesi rezervasyonuna devam ediyor!
24 Aralık 2020 - 10:31
Reklam
Bazı işletmelerin, yasağa rağmen rezervasyonlarına devam ettiği öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye rağmen yılbaşı gecesi için rezervasyon almaya devam eden otelellerin programında sabah, öğle, akşam yemeği, 5 çayı, gece çorbası, yılbaşı günü odaya pasta servisi ve 2 kadeh yerli alkol paketi bulunurken geceliği kişi başı minimum 650 liradan başlayan odalarda, tek şart alçak ses ile eğlence.


Geceliği 650 ile 5 bin lira arasında değişen otellerde grup halinde farklı odalarda konaklanıyor gibi gösterilse de bazı oteller tek bir odada 8 kişinin eğlenmesine izin veriyor.   

Yılbaşı pastası servisi dahil hizmet

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda oteller kalabalık gruplar halinde yılbaşı eğlencesi düzenlemiyor ancak bazı oteller, müşterilerinin tek bir odada bir araya gelip eğlence düzenlemesine izin veriyor. Yılbaşı gecesi ve sonrası günler için Rezervasyon bilgisi için ulaşılan bazı oteller şu bilgileri paylaştı:

"Sabah, öğle, akşam yemeği, 5 çayı, gece çorbası ve yılbaşı günü odaya pasta servisi ve akşam yemeklerinde 2 kadeh yerli alkol var. Standart konseptimiz bu. 2 apart için 8 kişilik fiyat 15 bin. Eğlenceler iptal, odaya pasta geliyor ama bizim dış alanımız çok geniş. İsterseniz burada aktivitelerde bulunabilirsiniz. Size vereceğimiz apartlar karşılıklı ya da altlı üstü oluyor ve komşu gibi oluyorsunuz. Ya üst katta olabilirsiniz ya alt katta. İstediğiniz gibi takılabilirsiniz.''

İstanbul'da faaliyette olan başka bir otel ise yılbaşı rezervasyonu ve eğlencesi ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

''Altta 1 oda, üstte 2 oda mevcut. Toplamda 8 kişi alacak kapasitede. Yılbaşı boyunca 4 kişilik karantinada paketimiz 650 TL, kişi başı kahvaltı da dahil. Tesiste bir eğlence yok. Eğlenceyi odanın içerisinde kendiniz yapacaksanız, bir sıkıntı olmaz'' 

Uzmanlar uyardı

Sosyal anlamda birliktelik söz konusu olursa hastalığın bulaşma ihtimalinin çok yüksek olduğuna dikkat çekerek, yeni yıla farklı yerlerde ve kalabalık girmek isteyen kişilere uyarılarda bulunan Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu şu ifadeleri kullandı:

''Kanunların müsaadesi ötesinde bireysel olarak insanların kendi hayatlarını koruma gibi bir sorumluluğu vardır. Sosyal mesafenin korunmasına özellikle dikkat edilmesi gerekir. Özellikle bu tür eğlencelerde çok fazla bulaş görüyoruz. Bir tane bile enfekte olsa herkesi enfekte edip bulaştırabiliyor. Bu sene herkesin kendi evinde sakin sakin oturmasını öneriyoruz. Aksi halde 2021, 2020'den bireysel ve toplumsal anlamda daha zor geçer. Yüksek sesle konuştuğunuz zaman, öksürdüğünüz zaman çok daha fazla virüs saçıyorsunuz. Kesinlikle bu tür şeylerin yapılmamasını öneriyoruz."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum