Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bayram öncesi otobüs biletinde tavan fiyat uygulaması! İşte tüm detaylar

Bazı illerde seyahat kısıtlamasının kalkamsıyla birlikte astronomik fiyatlara ulaşan otobüs biletleri için tavan fiyat uygulamasına gidildi.

  • Reklam
Bayram öncesi otobüs biletinde tavan fiyat uygulaması! İşte tüm detaylar
14 Mayıs 2020 - 09:11

Bazı illerde syahat kısıtlamasının kalkamsıyla birlikte astronomik fiyatlara ulaşan otobüs biletleri için tavan fiyat uygulamasına gidildi. Ulaştırma Bakanlığı tarafından karayolu yolcu taşımacılığı bilet fiyatlarının yeniden belirlendiği tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan tedbirler sonucunda karayoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığı yapan firmaların üstlenmek zorunda kaldıkları ilave maliyetler dikkate alınarak, karayoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında 31 Temmuz 2020'ye kadar uygulanacak.

 

Buna göre, 100 kilometre mesafede alınacak taban yolcu otobüsü bilet ücreti 100 kilometre mesafede 100 TL olurken 2001 kilometre ve üzeri mesafelerde alınacak tavan ücret 500 TL olarak belirlendi. Bu hesaba göre İstanbul-Ankara arası bilet fiyatı 400 TL olabilecek. Salgın öncesi yurt içi bilet fiyatları 1000 TL'ye kadar çıksa da yeni tarife de hiç ucuz gözükmüyor. Tavan fiyatı uygulaması 31 Temmuz tarihine kadar geçerli olacak.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum