Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Bebek Hotel yeni bir skandal ile yine gündemde!

Takvim Gazetesi yazarı Ufuk Özcan, bir zamanlar İstanbul'un fenomen mekanlarından olan Bebek Hotel'de yaşananları köşesine taşıdı.

Bebek Hotel yeni bir skandal ile yine gündemde!
21 Eylül 2020 - 19:21
Reklam

Takvim Gazetesi yazarı Ufuk Özcan, bir zamanlar İstanbul'un fenomen mekanlarından olan Bebek Hotel'de yaşananları köşesine taşıdı.

E.Y. isimli işadamının rezervasyon yaptırmasına rağmen yanındaki iki kadının kapalı olmasından dolayı içeri alınmaması ve kapı dışarı edilmesinin üzerinden 1 yıl geçmeden Bebek Hotel yeni bir skandal ile gündeme tekrar geldi.

Reklam

Olay sonrası otel yetkilileri bu durumu yalanlasa da Bebek Hotel'in vukuatları her geçen gün artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay da bizzat yaşadığı kahvaltı olayını gündeme getiren ve uygulanan fiyatlarını eleştiren Takvim Gazetesi yazarı Ufuk Özcan yaşanan skandal olayı şu şekilde anlattı:

''The Stay markası ile otelcilikte büyümek isteyen Muzaffer Yıldırım'ın, sahibi olduğu Bebek Hotel'in vukuatlarından haberi var mı bilmiyorum ama yine bir kadın tesettürlü diye Bebek Hotel'in restoranına sokulmadığını öğrendim. Uzun süredir Amerika'da yaşayan N.Y. isimli bir Türk, 15 gün önce Türkiye'ye dönüş yaptıktan sonra annesini ve kız kardeşini alarak, Bebek Hotel'in restoranına yemeğe gitmek istemişler. Tabi kapıdan girer girmez karşılamacı (erkek) Hoşgeldiniz demiş ancak sonra tesettürlü kadını yani annesini görünce Rezervasyon var mı? diye sormuş. N.Y. yaptırmadıklarını hızlıca yemek yiyip çıkacaklarını söylemiş. Karşılamacı, rezervasyonsuz alamayacağını söyleyerek dışarı çıkartmış N.Y. ve ailesini. Daha sonra dışarı çıkıp otelin yanındaki yola geçen N.Y. telefonla Bebek Hotel'in restoranını arayarak, "Yeriniz var mı?" diye sormuş.

Kaç kişi olduklarını ve rezervasyonu yapıp yardımcı olacaklarını söylemiş telefona çıkan karşılamacı çalışan. Sonra vakit kaybetmeden ailesi ile birlikte tekrar içeri giren N.Y, telefonda az önce arayanın kendisi olduğunu ve 'Yardımcı olacağınızı söylemiştiniz' diye yine karşılamacı ile konuşmuş. Bunun üzerine karşılamacı gülerek, "Bu işler öyle olmuyor, sizi almıyorum" diyerek yeniden dışarı çıkartmış. Bu arada Bebek Hotel ile ilgili geniş çaplı bir araştırma yaptım. Kapalı annemizle gitsek kapıdan almayan Bebek Hotel, modern ve influecer kapalı olursa mekana alıyormuş. O da sadece alt kattaki restorana, üst kattaki restorana yine çıkış yokmuş. Yani anlayacağız bu durumdan ya Muzaffer Yıldırım'ın haberi yok ya da Bebek Hotel'in muhafazakar kesime karşı bir garezi var...''


Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Turizm Vizyonu
    1 ay önce
    Muzaffer Yıldırım'ın yanındaki otelcilikten anlamayan zat, iyi yöneticilerin ayağını kaydırıp yada istihdam etmeyip, vasıfsız kişileri çalıştırdığı için olabilir, bu işler sadece karizmayla olmuyor değerli Stayciler bilgi ve Turizm vizyonuna saygı duy***ısınız, yoksa. Böyle rezil olmaya devam edersiniz
Reklam