Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Belediyenin 5.5 Milyon TL'ye yaptığı otel çürümeye terk edildi!

Bursa'nın Kestel ilçesinde belediyenin 2018 yılında yaklaşık 5,5 milyon lira harcayarak inşa ettiği 51 odalı otel çürümeye terk edildi.

  • Reklam
Belediyenin 5.5 Milyon TL'ye yaptığı otel çürümeye terk edildi!
30 Aralık 2020 - 15:27
Reklam
CHP Kestel ilçe Başkanı Hatice Doğan, otel olarak inşa edilen 7 bin 500 m2 kapalı alanlı binanın Kestel Dernekler Yerleşkesi olarak kullanılmasını önerirken, belediyenin iyi yönetilemediğine dikkat çekti.

2018 yılında yaklaşık 5.5 milyon liraya mal olan ve otel olarak kullanılması düşünülen yerin içerisinde, 51 oda ve 11 dükkan bulunduğuna dikkat çeken Hatice Doğan, otel binasının yapılırken meclis üyelerinin binanın yapılmasının ileride hastanenin büyümesine engel olacağını söyleyerek karşı çıktıklarını belirterek şunları söyledi:


''Hastane yetersizdir, ve ek bina yapılması gerekebilir diyerek uyarıda bulunmuştu. Halkın ve STK'ların talep ve isteklerine duyarsız kalan belediye yönetimi, maalesef kendi bildiğini okumakta ısrar etti. Kestellilerin milyonlarca lirası burada çürümeye terk edildi''

AKP'li belediye başkanının, belediye meclisinden bu binayı devretmek veya kiraya vermek için yetki aldığını fakat yapılan ihaleye kimse girmeyince, aldığı yetki belgesinin de elinde kaldığını belirten CHP Kestel ilçe Başkanı Hatice Doğan atıl durumda bırakılan otel binasının ileriyi görmeden yapılan bir ölü yatırım olarak tarihe geçeceğini söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum