• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir otel daha icradan satışa çıktı

Avanos İcra Dairesi tarafından beş katlı otel satışa çıkarıldı.

  • Reklam
Bir otel daha icradan satışa çıktı
16 Nisan 2021 - 00:06
Reklam
Avanos İcra Dairesi, Nevşehir İli, Avanos İlçesi, Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan beş katlı Büyük Avanos Otel satışa çıktı.

Muammen bedeli 36,4 Milyon TL olarak belirlenen Nevşehir'in Avanos ilçesinde bulunan Büyük Avanos Otel için ilk satış ihalesi 16 Haziran 2021 saat 10.00'da, ikinci ihale ise 14 Temmuz 2021 günü 10.00'da Avanos Belediye işhanı kat 2 No:108'deki icra satış odasında gerçekleştirilecek.


İhale açık artırma suretiyle yapılacak.


Avanos İcra Dairesi tarafından Büyük Avanos Otel için verilen ilan şu şekilde:


''Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Nevşehir İli, Avanos İlçesi, Bahçelievler Mahallesi/Köy, Yazı Mevkii,1684 ada, 120 parsel, Beş katlı Büyük Avanos Oteli.

İmar planı içerisinde Turizm Tesis Alanı içerisinde Emsal:1,00 yapılaşma şartlarına sahiptir. Kapadokya caddesine 50 metre cephelidir. çevresinde düğün salonu, meslek yüksekokulu, kafeterya bulunmaktadır. Betonarme yapı tarzında bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı kat olmak üzere 6 katlıdır. Bodrum kat 443 metrekare kullanım alanlı, çamaşırhane, ısı merkezi, personel bölümleri lavabo-wc hacimlerinden, zemin kat 820 metrekare kullanım alanlı olup,lobi,resepsiyon, 13 oda, odalarda duş-wc hacimlerinden, 1.Normal kat 820 metrekare kullanım alanlı olup restoran, hol, 16 oda ve odalar içerisinde duş wc hacimlerinden, 2.normal kat 820 metrekare kullanım alanlı olup hol, 16 oda odalar içerisinde duş-wc hacimlerinden, 3.normal kat 820 metrekare kullanım alanlı olup, hol, 16 oda ve odalar içerisinde duş-wc hacimlerinden oluşmaktadır.

Çatı katı 156 metrekare kullanım alanına sahiptir. Otel binası toplam 3879 metrekare kullanım alanına sahiptir. 166 metrekare alanlı yüzme havuzu, 300 metrekare spor alanı, 165 metrekare restoran yer almaktadır. Resepsiyon zeminleri mermer ve seramik, duvarlar saten boyalı, alçıpan asma tavanlıdır. Lobi zemini laminat parke, duvarlar sarı taş, alçıpan asma tavandır. Hol ve oda zeminleri laminant parke, duvarlar saten boyalı tavanlar plastik boyalıdır. Duş-wc zeminleri ve duvarları sermaik, tavanlar plastik boyalıdır. Restoran zemini mermer, duvarlar cam, tavan ahşaptır. Otel binasında iç kapılar ahşap, pencereler pvcdir. dış cephe yöresel taş kaplama, beton çatı üzeri kiremit kaplıdır. Otel binası 4-C yapı sınıfına girmektedir. Restoran havuz ve spor sahası 3-A yapı sınıfına girmektedir. Otel binası 21-30 yaş arasıdır.

Taşınmaz üzerinde otel ve bahçelerinde çeşitli meyve ağaçları vardır. Taşınmaz ile ilgili ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur.

Adresi: Cumhuriyet Mahallesi, Kapadokya Caddesi No :46 Avanos / NEVŞEHİR

Yüzölçümü: 5.871,61 metrekare
Arsa Payı: Tam
İmar Durumu: 1/1000 ölçekte uygulama imar planı içerisinde Turizm Tesis Alanı içerisinde Emsal:1,00 yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti: 36.242.232,09 TL
KDV Oranı: Yüzde 18
Kaydındaki Şerhler: Hacizli 1.
Satış Günü: 16/06/2021 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü: 14/07/2021 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri: Belediye işhanı kat 2 no:108 icra satış odası Avanos/NEVŞEHİR
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/322 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum