Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir Rus seyahat şirketi daha iflas etti!

Yaklaşık bir ay önce Cleo Tour'un (Sunway) iflas ettiği Rusya'da, bir seyahat şirketi daha pazardan çekildiğini duyurdu.

  • Reklam
Bir Rus seyahat şirketi daha iflas etti!
22 Eylül 2020 - 17:20
Reklam

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da yaklaşık bir ay önce Cleo Tour'un (Sunway) iflas ettiğini açıklamasının ardından bir seyahat şirketi daha pazardan çekildiğini duyurdu.

21 Eylül tarihi itibariyle operasyonlarını durdurduğunu açıklayan seyahat şirketi Dan Ural LLC, bu tarihten itibaren tüm işletme faaliyetlerini, alt acente sözleşmelerini ve diğer sözleşmeleri feshettiğini açıkladı.

Yaklaşık 1 ay önce iflas ettiğini açıklayan Cleo Tour gibi koronavirüsün seyahat sektörünü vurmasından dolayı pazardan çekildiğini açıklayan Dan Ural LLC direktörü Berdichevsky Daniil Vladimirovich, ne devlet desteğinin ne de Türkiye destinasyonunun açılmasının durumu düzeltmeye yettiğini belirtirken şirket borçlarının, kendine ait fonlarla kapatılacağını açıkladı.Salgının başaması ve turizm sektöründeki durgunluk sonrasında maliyetleri düşürme önlemleri aldıklarını belirten Dan Ural LLC direktörü Berdichevsky Daniil Vladimirovich ''Tedarikçilerle olan sözleşmeleri gönüllülük esasına dayalı olarak feshetme süreci başlattık. Yaptığımız hesaplara göre, alacaklı durumda olduğumuz tutarlar borçlarımızı ödemeye yetiyor.'' ifadelerini kullandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum