Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir tepki de onlardan! 'Turizmcileri açlığa mahkum etmenize izin vermeyeceğiz'

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm sezonu öncesi hazırlanan ve üzerinde İngilizce Biz Aşımızı Olduk yazılı maskelere Antalya’daki Turizm İşçileri Dayanışması tepki gösterdi.

  • Reklam
Bir tepki de onlardan! 'Turizmcileri açlığa mahkum etmenize izin vermeyeceğiz'
15 Mayıs 2021 - 15:26
Reklam
2020 turizm sezonunun rezil edildiğinin, ülkeye türlü çeşit şaklabanlıklarla, gerçek olmayan açıklamalarla yalan dolanla da olsa turist çekilemediğinin belirtildiği Turizm İşçileri Dayanışması tarafından yapılan yazıla açıklamada yapılanların işe yaramadığının görüldükçe turizmcilerin onurlarıyla oynanmaya başladığı belirtildi.

Yaklaşık 1,5 yıldır süren pandemi sürecinin yönetilemediğinin belirtildiği Turizm İşçileri Dayanışması tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Pandemi sürecinin mağdurları olan biz turizm emekçileri, turizm işçileri olarak diyoruz ki, pandemi sürecinin ilk gününden beri olanca tehlikeye rağmen ülkeyi tam kapanmaya götüremediniz. Şimdi de tam kapanma diye sadece zenginlerin tatil yaptığı ama tüm ülke emekçilerinin çalışmak zorunda olduğu bir kapanamama sürecini sırf turist gelebilsin diye uygulamaya çalışıyorsunuz. Yeter artık. Biz turizm işçi ve emekçileri olarak tüm yaşananlara ek kaygılarla açlığın pençesinde bırakıldığımızda, emeklerimizin üstünden aldığınız vergilerle en doğal hakkımız olan devlet desteğini beklerken sizler bizleri insan yerine bile koymadan dalga geçer gibi desteği hiç ihtiyacı olmayan zenginlere verdiniz. Vermeye devam ediyorsunuz.''


Turizm işçilerini askıya alan Kod 19 uygulamasına da tepki gösterilen açıklama turizm işçi ve emekçisini askıda bırakmayı kendinde hak gören tüm ilgililere seslenilerek bu saltanatının devam ettirilmesine mani olunacağı belirtildi.


Turizm İşçileri Dayanışması’dan yapılan açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

''Bizi ve evlatlarımızı açlığa mahkum etmenize izin vermeyeceğiz. Şimdi de onurumuzu ayaklar altına almaya çalışıyor, tanıtım videolarınızda, açıklamalarınızda, pişkin pişkin enjoy! I'am vaccinated (Eğlenin aşı oldum) yazılı maskelerle dolaşacağımızı ilan ediyorsunuz. Biz kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz. Onurumuza, insanlığımıza sahip çıkıyoruz. Sizi ise pervasızlıklarınızda boğulmanız için istifaya davet ediyoruz. Herkes biliyor ülkedeki tüm yoksulluğun, desteksizliğin, vurdumduymazlığın nedenini. Yıllardır yandaşlarınıza akıtılan milyonlarca dolar yüzünden ülke kasasının nasıl parasız bırakıldığını.''



  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum