• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bir ülke daha 2021 turizm sezonundan umudunu kesti!

Koronavirüs salgını tüm dünyada turizm sektörünü derinden etkilemeye devam ediyor.

  • Reklam
Bir ülke daha 2021 turizm sezonundan umudunu kesti!
15 Şubat 2021 - 14:41
Reklam
Reklam
Reklam
15 Şubat'ta faaliyete geçmesi planlanan ülkenin kayak merkezleri en az 5 Mart'a kadar kapalı kalacak.

İtalyan basınında çıkan haberlere göre İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, koronavirüsün yayılma riskinin yüksek olması nedeniyle geçen yılın sonundan bu yana yürürlükte olan kayak merkezlerine yönelik yasağı uzattı.


Ülkede tespit edilen koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle turizm destinasyonlarının turistlere açılmasının tehlikeleri konusundaki uyarılarına da yineleyen İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza 2021 turizm sezonuna yönelik endişelerinin devam ettiğini belirtti.


Ülkede kayak merkezlerinde faaliyette olan otel işletmecileri bakanın açıklamasına tepkilerini dile getirirken yasağın uzatılması dikkate alındığında, ülkede kayak sezonunun gerçekten sona erdiğini belirtterek maddi anlamda ciddi kayıplarının olduğunu ve gelecek sezonla ilgili kayıplarının da artacağını vurguladılar.

Bu arada İtalya, ülkede uluslararası turizmin yeniden başlaması için herhangi bir öngörüde bulunmaktan çekinirken Kültür Mirası ve Turizm Bakan Yardımcısı Lorenzi Bonaccorsi'ye göre, turizm sektörünü başlatmak için uzun vadeli bir plan üzerinde çalışmalar sürüyor ancak kesin tarihler söylemek imkansız.

Ülkede yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre, pandemiyle ilgili durumun nasıl gelişeceğini ve güvenli seyahat konusunda AB ve diğer ülkelerin hangi önlemleri alacaklarının yakından takip edilmesi ve karşılıklı anlaşmalar yapılması gerektiğine dikkat çekiyor.

İtalya'da turizm sektör temsilcileri, ülkede 2021 turizm sezonunun Haziran ayında başlayacağından yana umutlarını hala yitirmezken, umutlar iç turizme bağlanmış durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum