Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bir ülkede daha sahte PCR ile yurt dışına seyahat skandalı!

100 bin kişiye sahte negatif PCR testi ile birlikte seyahat izin belgesi düzenlendiği iddiasıyla birçok özel sağlık şirketi hakkında inceleme başlatılan İsveç'ten sonra bir ülke de daha sahte PCR testi ile seyahat skandalı ortaya çıktı.

Reklam
Bir ülkede daha sahte PCR ile yurt dışına seyahat skandalı!
22 Haziran 2021 - 22:39
Reklam
Başkasına ait Covid-19 test sonucuyla ülke dışına gitmek isteyen bir kişiye 1 yıl hapis cezası verilen ülkede 19 Nisan ile 11 Haziran arasında sahte test sonucuyla seyahat etmek isteyen bin 576 kişinin tespit edildiği açıklandı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki havalimanında Nisan ayında ülke dışına seyahat etmek isteyen kişinin sunduğu negatif PCR test sonucunun başkasına ait olduğunun ortaya çıkması üzerine yolcunun testin bir arkadaşına ait olduğunu itiraf ettiği belirtildi.

Bunun üzerine bu kişiye 750 euro para cezası verilirken cezanın verilen sürede ödenmemesi nedeniyle Brüksel Savcılığı tarafından açılan dava sonucunda sahte test sonucu sunan kişinin 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığı açıkladı. Böylece Belçika'da ilk kez bir kişiye sahte PCR test sonucuyla seyahat etmeye çalıştığı için hapis cezası verilmiş oldu.

19 Nisan ile 11 Haziran arasında sahte test sonucuyla seyahat etmek isteyen bin 576 kişinin tespit edildiği Belçika'da bu kişilerin her birine 750 euro para cezası kesildiği açıklandı.

Belçika hükümeti salgın nedeniyle ülke dışına zorunlu olmayan seyahatleri kısıtlamış, bu kısıtlama 19 Nisan'da kaldırılmıştı.Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum