Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Björk ve Microsoft'tan yapay zeka ile otel lobisi müziği

Ünlü müzisyen Björk ve Microsoft yapay zeka ile üretilecek ve New York’taki Sister City isimli otelin lobisinde aralıksız olarak çalacak müzik için iş birliğine başladılar

  • Reklam
Björk ve Microsoft'tan yapay zeka ile otel lobisi müziği
20 Ocak 2020 - 21:18
Reklam

İzlandalı dünyaca ünlü müzisyen Björk ve Microsoft yapay zeka ile üretilecek ve New York’taki Sister City isimli otelin lobisinde aralıksız olarak çalacak müzik için iş birliğine başladılar. Proje ile Microsoft, yapay zekanın kendi bestelerini yapmasını sağlamak istiyor.

 

Bestelerinde teknolojiyi kullanmayı seven Björk, artık beste yaparken Microsoft’un yapay zeka rutinlerini kullanarak, New York’taki Sister City isimli otelin lobisinde aralıksız olarak çalacak ve sürekli yeni notalarla güncellenecek, eşsiz ve sonsuz bir beste ortaya çıkaracak. Yapay zeka, Björk’ün bestelerinden bazı bölümleri alarak, birbiriyle uygun ve yumuşak şekilde birleştirip sonsuz şekilde devam eden bir zik ortaya çıkaracak.

 

Ancak yapay zeka bestelerin arasında müzik seçimini rastgele yapmayacak. Otelin çatısına yerleştirilen bir kameradan hava durumunu, güneşin durumunu, gece/gündüz durumunu takip edecek olan yapay zeka, günün farklı durumlarına göre farklı modlarda şarkılar üretecek. Hatta kameranın önünden geçecek kuşlar, gökyüzünden geçen uçaklar ve bulut yerleşimleri bile bestenin şekillenmesinde etkili olacak.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum