• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Booking.com Rus turistin tatil tercihlerini açıkladı

Booking.com Rusların son iki ay içinde gelecekteki seyahatler için seçtikleri farklı kategorilerdeki 100 bin otelden oluşan analiz sonuçlarını açıkladı.

  • Reklam
Booking.com Rus turistin tatil tercihlerini açıkladı
25 Mayıs 2020 - 20:42
Reklam

Booking.com Rusların son iki ay içinde gelecekteki seyahatler için seçtikleri farklı kategorilerdeki 100 bin otelden oluşan analiz sonuçlarını açıkladı.

 

Online rezervasyon sitesi Booking.com tarafından açıklanan verilere göre, Mart ayı başından bu yana, St.Petersburg, Moskova, Soçi, Anapa ve Gelendcik, Rus turistlerin bir sonraki seyahatleri için en fazla tercih ettikleri yerler arasında yer alırken, Mart ve Nisan 2020'de St. Petersburg ve Moskova dünyanın dört bir yanındaki turistler arasında en çok arzu edilen beş destinasyon arasına girdi.

 

Ruslar tarafından seçilen otellerin yarısından fazlası (yüzde 51) Rus otellerinden oluşurken 2019 yılında bu oranın yüzde 33 civarında olduğu açıklandı.

 

Rusların en çok hayalini kurduğu yabancı şehirler arasında plaj kentlerinin yanı sıra, İstanbul listenin ilk sırasında yer alırken onu Dubai (BAE), Prag (Çek Cumhuriyeti), Tiflis (Gürcistan), Ubud (Bali), Paris (Fransa), Roma (İtalya) ve Barselona (İspanya) izledi. Rus turistler için en çok tercih edilen ilk 4 ülke ise sırasıyla Tayland, Endonezya, Türkiye ve İtalya oldu. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum