Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Borç yapılandırma sonrasında Oya Narin'den açıklama!

Denizbank’a olan borçları nedeni ile icradan satışa çıkarılan Martı Myra Otel’i ile gündeme gelen Martı Grubu, borçlarını tekrar yapılandırdı.

  • Reklam
Borç yapılandırma sonrasında Oya Narin'den açıklama!
30 Mart 2021 - 07:18
Reklam
Geçtiğimiz haftalarda Borsa İstanbul yönetimi tarafından Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu, Martı Myra Otel'i de bünyesinde barındıran Martı GYO'nun volatil seyreden Martı Otel (#MARTI) hisselerinde tedbir uygulanmasına karar verildiği açıklanması sonrasında Martı Grubu, Denizbank ile olan 139 milyon dolarlık borcunu 9 yıl vadeli olarak yeniden yapılandıracağını duyurmuştu.

Yeniden yapılandırma sonrasında 1967 yılında kurulmuş ve 1989 yılında borsaya açılarak hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören ilk turizm şirketi olan Martı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Kurulduğumuz ilk günden beri aynı heyecanla ülkemize ve sektörümüzde hizmet etmekte olan Martı Grubu bünyesi altında otellerimiz ve Martı Marina’nın ülkemiz turizminde önemli kuruluşlar olarak varlıklarını daha da güçlendirmek amacıyla Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve ana ortağı Martı Otel İşletmeleri A.Ş. (“Martı Otel”); Deniz Bank A.Ş. ve Deniz Faktoring A.Ş.'den kullanılmış olan finansal tablolarımızda yer alan kredilerimizin yeniden yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmeleri neticesinde 23.02.2021 tarihi itibariyle Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi” imzalanmıştır.


Bu anlaşmanın ardından önümüzdeki süreçte hem Türk turizm sektörüne 53 yıldır devam eden hizmetlerimizi ileriye doğru taşırken, stratejik ve iş ortaklıklarıyla birlikte, pazar payımızı arttırma yolunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz ve devam da edeceğiz. Özellikle pandemi sonrası dönemde bir yandan uluslararası rekabete hazırlanırken, diğer yandan tüm imkanlarımızı, dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan seyahat endüstrisindeki milli, tarihi ve güçlü pozisyonumuzu pekiştirmek ve daha da ileri götürmek için kullanacağız.


Grubumuz kuruluşundan bugüne kadar tüm paydaşları, ortakları ve finansal kuruluşlar ile hep yakın bir dayanışma içerisinde olmuştur. Banka yönetimine ve covid döneminde gösterdikleri destek için de ayrıca tüm çözüm ortaklarımıza teşekkür ederiz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum