Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bu kadarına da pes! Eğlence mekanına götürdükleri turisti...

İstanbul Beyoğlu'na tatil amacıyla gelen bir turist, kaldığı otelde tanıştığı ve bir şeyler içmeyi teklif eden şüphelinin ağına düştü.

Reklam
Bu kadarına da pes! Eğlence mekanına götürdükleri turisti...
06 Eylül 2020 - 05:34
Reklam

İstanbul Beyoğlu'na tatil amacıyla gelen bir turist, kaldığı otelde tanıştığı ve bir şeyler içmeyi teklif eden şüphelinin ağına düştü. 

Turist olarak İstanbul'da bulunan Cheıh C. şikayetçi olduğu olayla ilgili olarak, kendisini turist Carlos olarak tanıtan bir şahsın birlikte bir şeyler içmeyi teklif etmesi üzerine gittikleri eğlence mekanında kendisi sipariş vermemesine rağmen içki ve kuru yemişle birlikte masaya kadınların da geldiğini, daha sonra kendisini Carlos olarak tanıtan şahsın 'Parayı ödeme zamanı geldi' dediğini belirtti. 


Turist Cheıh.C şikayeti sonrası verdiği ifadesinde 11 Bin TL olan hesabı ödemek için Carlos'un turistin kartlarını istediği, üzerinde bulunan iki farklı kredi kartını Carlos'a verdiği, Carlos'un post cihazından parayı çektirmek istediği, ancak kartları başka bir ülkeye ait olduğundan dolayı para çekemediği, para çekmek amacıyla Carlos ve ismini bilmediği bir şahısla birlikte müştekinin iki farklı ATM'ye gittikleri kaydedildi. ATM'lerden de paranın çekilememesi üzerine Carlos ve yanındaki şahısların Cheıh C.'ye otelde parasının olup olmadığını sorduğu, müştekinin de otelde parasının olduğunu söylediği, bunun üzerine Carlos ve diğer şahıs ile birlikte konakladığı otele gittikleri, oteldeki odasından 700 euro para alarak Carlos'a verdiği, Carlos'un da aldığı parayı diğer şahsa uzattığı anlatıldı.

Şüpheliler parayı alıp otelden ayrılırken, şüphelilerin parayı isterken sinirli olmaları nedeniyle çekindiğini ve yabancı bir ülkede olması nedeniyle korktuğu için parayı verdiğini beyan eden Cheıc C. yaşadığı olayın şokunu atlattıktan sonra şikayetçi olması üzerine soruşturma başlatıldı.


Yapılan araştırma sonrasında kendisini Carlos olarak tanıtan Ömerhan B. ve Osman K.'nın 5607 SK.na muhalefet, nitelikli dolandırıcılık, nitelikli yağma, nitelikli hırsızlık, parada sahtecilik, basit yaralama, tehdit, iş yeri dokunulmazlığını ihlal etme gibi bir çok suçtan çok sayıda derdest soruşturma ve kovuşturma dosyalarının bulunduğu tespit edildi.

Yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerin ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacağı belirtildi.
.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum