• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Business farkı! Maske takma zorunluluğunu kaldırdılar

Havayolu şirketi tartışma yaratan bir karara imza atarak first ve business class'ta seyahat eden yolcuların uçuş sırasında maskelerini çıkartabileceğini bildirdi.

  • Reklam
Business farkı! Maske takma zorunluluğunu kaldırdılar
11 Şubat 2021 - 18:06
Reklam
Tartışmalı karara imza atan Hong Kong merkezli havayolu şirketi Cathay Pacific, first ve business class ile seyahat eden yolcuların uçuş sırasında yatmaları halinde maskelerini çıkartabileceğini bildirdi.

Cathay Pacific isimli havayolu şirketinin aldığı karar sonrasında çalışanların bu karardan endişe duyduğu Hong Kong basınına yansırken muafiyete dair bir açıklama yapan Cathay Pacific sözcüsü şunları söyledi:


''First ve business class'taki koltuklar bölmeler halinde ve daha geniş. Buradaki yolcular, uyumak için uzandığı zaman maske kuralından muaf.''


First ve business classtaki koltukların daha geniş olmasına işaret ederek yolcuların yattıkları zaman maskeden muaf tutulacağını belirten şirket filosundaki uçakların virüs ve bakteriler dahil toz parçacıklarının yüzde 99,9999'unu filtreleyebilen yüksek teknoloji sistemle donatıldığını belirtti.

Uçakta maske takma zorunluluğunu 15 Mayıs'ta hayata geçiren Cathay Pacific, kuraldaki değişikliği 5 Şubat'ta uçuş ekibine dağıttığı bildiriyle duyurdu. Çalışanlar maskelerin geçici bile olsa çıkarılmasının koronavirüsü yayabileceğinden ve ekonomi sınıfındaki yolcuların tepki göstermesinden endişe duyuyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum