Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Çin'de intikam turizmi!

Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 71. yıl dönümü dolayısıyla ülkenin dört bir yanında koronavirüs (Covid-19) gölgesinde törenler düzenlendi.

Çin'de intikam turizmi!
03 Ekim 2020 - 15:08
Reklam

Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 71. yıl dönümü dolayısıyla, başta başkent Pekin olmak üzere ülkenin dört bir yanında koronavirüs (Covid-19) gölgesinde düzenlenen ve sosyal mesafenin hiçe sayıldığı kutlamalar paniğe neden oldu.

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına alırken, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 71. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törenlerde göze çarpan kalabalık şaşkına çevirdi.

ReklamÇin'de Altın Hafta olarak adlandırılan tatilde, seyahat kısıtlamalarının ardından milyonlarca Çin vatandaşının ülke içindeki seyahati, dünya basını tarafından manşetlere taşınırken uluslararası bir çok haber ajansı olayı intikam turizmi olarak adlandırdı.

Tatil haftası olarak adlandırılan Altın Hafta boyunca ülke genelinde 600 milyon kişinin sehayat edeceği açıklanırken Ulusal Bayram'ın ilk gününde turistik mekanlardaki kalabalık ise görenleri hayrete düşürdü.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam