Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Contemporary İstanbul'dan yeni turizm projesi! Aralık İstanbul

Turizm sektörünün koronavirüsle aldığı yaraları sanatla sarmak için Contemporary İstanbul bir projeye imza atıyor.

Contemporary İstanbul'dan yeni turizm projesi! Aralık İstanbul
01 Temmuz 2020 - 12:46
Reklam

Turizm sektörünün koronavirüsle aldığı yaraları sanatla sarmak için Contemporary İstanbul bir projeye imza atıyor. 

 

Fatih portresinin satın alınmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile geçtiğimiz pazar günü Instagram hesabından canlı yayında sohbet eden Contemporary İstanbul Başkanı Ali Güreli İstanbul’un kültür sanat markası haline gelmesi için işbirliklerinin önem taşıdığını, İmamoğlu’ndan bu konuda her türlü desteğin sunulacağına dair söz de aldı.

 

İstanbul turizminin pandemi nedeniyle aldığı yaraları saracak Aralık İstanbul isimli bir proje hazırlığında olduklarını açıklayan Güreli projenin müzeleriyle, sokakları ve restoranlarıyla, oteller ve sanatçılarıyla 360 derece bir kültür-sanat ve gastronomi organizasyonu olarak tasarlandığını belirtti.

 

Bu yıl Contemporary İstanbul’u her zamanki tarihinde yapmayacaklarını turizmin daha hareketli olduğu aralık ayına taşımaya karar verdiklerini belirten Güreli şunları söyledi:

 

''Bir adım daha ileri giderek, Aralık İstanbul projesini tasarladık. Aralık İstanbul ile bütün ülkelerden sanat ve gastronomi tutkunlarını İstanbul’a davet ediyoruz. 10-20 Aralık 2020 tarihlerinde, tam da yeni yıl tatili döneminde, İstanbul’da konserler, mutfak etkinlikleri, sanat şovları, çeşitli sergilerin de yar aldığı müthiş bir festival yaşatacağız. İstanbul’un bütün otellerini doldurmayı hedefliyoruz. Avrupa’nın yılbaşı tatiline talibiz. Gelin, sevdiklerinize yeni yılda sanat dolu 10 gün hediye edin mesajı vereceğiz.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum