Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Corendon 2021 yaz uçuş programını açıkladı

Corendon Airlines, 2020 yazı bitmeden 2021 yaz döneminin uçuş programını ve yeni yatırımlarını açıkladı.

  • Reklam
Corendon 2021 yaz uçuş programını açıkladı
06 Eylül 2020 - 02:24
Reklam

Avrupa’dan turistik ve etnik destinasyonlara yaptığı uçuşlarla önemli bir pazar payı ve marka bilinirliği elde eden Corendon Airlines, 2020 yazı bitmeden 2021 yaz döneminin uçuş programını ve yeni yatırımlarını açıkladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve özellikle turizm ve havacılık sektörlerini önemli derecede etkileyen pandemi sürecine rağmen yatırımlarına ara vermeyen Corendon Airlines, 2021 yazında turistik hatlarının yanında Anadolu hatlarını da güçlendirecek.


 
2021 yılında Covid-19 etkilerinin azalacağını ve pandemi önlemleriyle değişen seyahat anlayışı sonucu talebin geri döneceğini öngören Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


“Tatil yapmak herkes için bir ihtiyaç. Önümüzdeki sezon, özellikle Avrupa ülkelerinden tatil destinasyonlarına olan talebin daha da artacağını düşünüyoruz. Bu sebeple, yatırımlarımızı kesmeden yeni atılımlar yapmaya devam edeceğiz. Öncelikle, bize marka bilinirliği, operasyonel kolaylık ve de daha uygun slot saatleri sağlayarak yüksek müşteri memnuniyeti getiren yeni base açma stratejimize 2021’de de devam ediyoruz.''


Mevcut Hannover, Köln, Münster ve Nürnberg base’lerine ilaveten 1 Mayıs 2021 itibariyle Almanya’nın en fazla turist çıkışı olan havaalanı Düsseldorf’a 2 uçaklarını base edeceklerini belirten Aslan Almanya’da elde ettikleri başarıdan sonra, Almanca konuşulan diğer pazarlara olan konsantrasyonlarını arttırdıklarını ve ilk base’lerini Almanya, İsviçre ve Fransa’nın kesişim noktası İsviçre’nin Basel havalimanına yaparak bu 3 ülkeye birden ulaşacaklarını kaydetti.

2021 yazında Almanya, İsviçre ve Avusturya’dan Türkiye, Yunanistan, İspanya, İtalya, Mısır ve İsrail’in turistik destinasyonlarına toplam 5 milyon koltuk kapasitesi sunacaklarını belirten Aslan son yıllarda yoğunlaştıkları ve büyümeyi hedefledikleri Polonya ve İngiltere’den de Türkiye ve Yunanistan’a düzenledikleri sefer sayılarını arttıracaklarını söyledi.
 
“Avrupa’yı Anadolu’ya Direkt Bağlamaya Devam Edeceğiz”
 
Corendon Airlines’ın Avrupa-Anadolu hatları için planladıkları 2021 uçuş programından da bahseden Mine Aslan Corendon Airlines’ın 27 Haziran’da ilk kez bir yolcu uçağını Zonguldak’a indirerek başlatmış olduğu Almanya - Zonguldak seferlerini 2021 yaz sezonu ile birlikte güçlendireceklerini belirterek şunları söyledi:

“Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın yoğun talep gösterdiği Zonguldak Meydanına Köln, Münster ve Düsseldorf’tan yoğun bir program hazırladık. Yine bu sene başladığımız Brüksel’den Eskişehir’e ve Hollanda’dan Kayseri ve Konya’ya düzenlediğimiz direkt seferlere olan yüksek talebe cevap vererek bu hatların devamlılığını sağlayacağız. Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Belçika’dan Anadolu’nun 17 şehrine düzenleyeceğimiz sefer sayısını 2021 sezonunda iki katına çıkarıyoruz.”


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum