Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Covid-19 teminatlı turist sigortası uygulaması başladı

​​​​​​​Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TTGA) öncülüğünde, Turist Koruma ve Destek Sigortası hayata geçirildi.

Covid-19 teminatlı turist sigortası uygulaması başladı
23 Temmuz 2020 - 15:54 - Güncelleme: 27 Temmuz 2020 - 11:53
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TTGA) öncülüğünde, Turist Koruma ve Destek Sigortası hayata geçirildi.

Turizm tesislerinde Güvenli Turizm Sertifika Programı ile dünyada örnek bir uygulama başlatan Türkiye'de, turistlerin güvenli tatil yapabilmeleri için Covid-19 teminatlı Turist Koruma Destek Sigortası da hayata geçirildi.

Konuyla ilgili olarak TTGA tarafından yapılan duyuruda, tarihi, doğası ve kültürüyle turizmin merkezlerinden olan Türkiye'de daha keyifli ve güvenli bir tatil için Covid-19 teminatlı Turist Koruma Destek Sigortası'nın yaptırabileceği açıklandı.

TTGA web sitesinde Covid-19'u da kapsayan sigorta sistemiyle ilgili yapılan duyuru şu şekilde:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin öncülüğünde hayata geçirilen bu proje ile Türkiye'nin cennet köşelerinde gönül rahatlığı ile tatil yapmak isteyen misafirlerimiz, ayların yorgunluğunu ve stresini, Covid-19 endişesi olmadan atlatıyor. İstanbul, Bodrum, Kapadokya, Marmaris, Nemrut, Antalya ve Türkiye'nin diğer harikaları. Masmavi denizler, yemyeşil yaylalar, geniş kanyonlar ve açık hava müzelerinde Türkiye'nin eşsiz güzelliklerini keşfeden misafirlerimiz, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 tedirginliğini Turist Koruma ve Destek Sigortası ile geride bırakarak tatilin tadını çıkarıyor. Başvurmak ve detaylı bilgi almak için http://www.covidinsurance4turkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz."

Covid-19 Ekstra Otelde Kalma Masrafı Teminatı'nda, sigortalının bu poliçe kapsamında Covid-19 hastalığına bağlı olarak, hastane tarafından otelde gözetim altında tutulması kararı verilmesinden dolayı ekstra konaklamak durumunda kaldığı durumlarda seçilecek alternatife göre yazılı olan günlük tazminat limiti ödenecek. 15 günle sınırlı teminatta, 7 günlük bir turda, 7'nci gün gözetim kararı verilirse, 15 gün otelde ekstra gözetim altında kalması durumunda 15 günlük tazminat ödenecek. 10, 14 ve 22 Euro'luk primlerden oluşan üç ayrı paket sunuluyor. Oteller veya tur operatörleri tarafından sigorta ettiren sıfatıyla kişi sayısı belirtilerek toplu satın alma yapılabilecek. Toplu satın alma asgari 100 kişilik gruplar için geçerli olacak.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum