Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye tepki: ''Biz 1 kaybedersek onları kaybı 10 olur''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vergi Denetim Kurulu ile Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası açılış töreninde Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin 1 Temmuz'dan itibaren 14 ülkeye sınırlarını açma kararı almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye tepki: ''Biz 1 kaybedersek onları kaybı 10 olur''
04 Temmuz 2020 - 21:06
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vergi Denetim Kurulu ile Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası açılış töreninde Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin 1 Temmuz'dan itibaren 14 ülkeye sınırlarını açma kararı almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Türkiye’nin, salgın sürecinden, sağlıktan üretime kadar her alanda güçlü bir şekilde çıkmasının hemen birilerini rahatsız ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

 

''AB’nin ekonomiden demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken, Türkiye’yi dışarıda bırakması, bu rahatsızlığı işaret ediyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar. Biz 1 kaybedersek, onların kaybı 5, 10 olacaktır. Böylesine çarpık bir hesabın, uzun müddet sürdürülebilmesi mümkün değildir.''

 

Özellikle turizmde Türkiye’nin sağlık dahil, her alanda verebileceği hizmeteler ile yarışabilecek bir başka millet tanımadığı vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

 

''Elbette bu konuda daha ilkeli davranan ülkeler de var. Mesela İngiltere. Türkiye’yi karantinadan muaf tutarak attığı olumlu adımla her iki ülkenin de kazanacağı birikim tesis edildi. Bu bakımdan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a milletim adına teşekkür ediyorum.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum