Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Johnson'a turizm garantisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İgiltere Başbakanı Boris Johnson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Johnson'a turizm garantisi
08 Mart 2021 - 20:50
Reklam
Gerçekleşen görüşmede başta turizm olmak üzere ticaret, savunma, tarım, hizmet, yatırım ve koronavirüsle mücadele gibi birçok alanda Türkiye-Birleşik Krallık ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel konular ele alındı.

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Aralık 2020'de Serbest Ticaret Anlaşması'nın imzalanmasının iki ülke ilişkilerinde yeni bir dönüm noktası teşkil ettiğini vurgulayarak, bu kapsamda atılacak adımların 20 milyar dolar olarak belirlenen ikili ticaret hacmi hedefine ulaşmayı kolaylaştıracağını söyledi.


Kıbrıs meselesinde İngiltere'nin son dönemde gösterdiği çabaları memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki devletli çözümle yalnızca Ada'daki iki taraf için değil, yeni bölgesel iş birliği fırsatları bakımından herkes için kazan-kazan durumu meydana geleceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede ayrıca salgın şartlarının da elvermesiyle Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu'na bu yılın ikinci yarısında ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını belirterek, Nisan ayında turizmin engelsiz ve güvenli biçimde başlayacağına inandığını ifade etti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum