Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Datça'nın en değerli bölgesi! Otel yapılmak üzere özelleştiriliyor

Resmi Gazete’de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile ilgili çok sayıda Cumhurbaşkanı Kararı yayınlandı. 

  • Reklam
Datça'nın en değerli bölgesi! Otel yapılmak üzere özelleştiriliyor
07 Nisan 2021 - 16:14
Reklam
Muğla'nın Datça ilçesindeki Kargı Koyu yakınlarında bulunan ve hazine arazisi olan bir alanın Cumhurbaşkanı Kararı ile otel ve otopark yapılması için özelleştirilmesinin önü açıldı.

Datça’daki Kargı Koyu yakınında bulunan Hazine’ye ait büyük bir alan otel yapılmak üzere özelleştirilirken alan, burun şeklinde yarımadayı da kapsıyor.


Mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait olup özelleştirme kapsam ve programında bulunan Datça ilçesi Datça Mahallesi 213 ada, 1 parsele ilişkin otel alanı, günübirlik tesis alanı, park alanı, otopark, doğal karakteri korunacak alan, zeytinlik alan, trafo alanı, dere ve yol kullanım kararları getirilmesine yönelik Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan çevre düzeni ve imar planı değişiklikleri onaylandı.


Üzerinde şu anda hiçbir yapının bulunmadığı ve büyük bir alanı kapsayan parsel, Kargı Koyu yakınında bulunuyor ve bir bölümü burun şeklinde yarımadadan oluşuyor.


Alınan bilgiye göre Cennetköy’ün hemen yanında bulunan bölge Datça’nın en değerli bölgelerinden birisi olarak gösteriliyor. Bakir bir alanı kapsayan arazi, plan değişikliklerinin ardından otel yapılmak üzere özelleştirilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum