• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dev havayolu şirketi operasyonlarını durdurup iflas başvurusunda bulundu!

Avrupa'nın en büyük bölgesel havayolu olan Flybe'nin iflasını açıklamasının ardından bir havayolu şirketi daha iflasını duyurdu.

  • Reklam
Dev havayolu şirketi operasyonlarını durdurup iflas başvurusunda bulundu!
03 Şubat 2023 - 22:57
Reklam
Reklam
Reklam
Zor durumdaki İngiliz havayolu şirketi Flybe'nin web sitesinden yaptığı açıklama ile ilfas ettiğini duyurmasının ardından bir havayolu şirketi daha mali sıkıntılardan dolayı iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

Norveç Oslo merkezli faaliyet gösteren Flyr isimli havayolu şirketi web sitesinde yaptığı açıklamada yeni bir mali plan yapma konusunda başarısız olduklarını ve yönetim kurulunun operasyonları yürütmek için daha fazla alternatif olmadığı sonucuna vardığını belirtti.


1 Şubat 2023 itibariyle iflas başvurusunda bulunduklarını açıklayan, faaliyetlerinin ve tüm uçuşlarının durdurulduğunu ve uçuşları yeniden planlamayacağını açıklayan Oslo merkezli olarak faaliyet gösteren Flyr'in filosunda 12 adet Boeing 737 uçak bulunuyor. 400 çalışanı olan, Norveç ile Avrupa'daki tatil destinasyonları arasında uçuş yapan Kasım ayında 12 Boeing 737 uçağı kiralayan Flyr, kış sezonunda hayatta kalmak ve 2023'ün ilkbaharı ile yazına hazırlanmak için daha fazla fon sağlamanın hayati önem taşıdığını, ancak o sırada gerekli nakit paranın sadece yarısını toplayabildiğini duyurmuştu.

Flyr'in, 33 milyon dolar bulamadığı için iflas başvurusunda bulunduğu kaydedildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum